تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28238
تاریخ انتشار: 14. تير 1398 - 17:42
امام جمعه ایوان گفت :ابسیاری از کارگاه ها و کارخانه های تولیدی تعطیل شده اند احیا و راه اندازی مجدد آنها یکی از ضرورت های حیاتی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛حجت الاسلام "علی حیدری "؛امام جمعه ایوان؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ایوان گفت :مسایل روز اینکه ما هم اکنون در چه شرایطی هستیم بسیار مهم است شش سال تجربه به ما آموخت نقاط قوت ما در کجاست و نقاط ضعف ما در کجاست.هم مذاکره را تجربه کردیم هم مقاومت را تجربه کردیم امروز به نقطه ای رسیدیم که در برابر استکبار جهانی باید مذاکره را کنار گذاشت و مقاومت را هر بیشتر شدت بخشید تجربه ها به ما آموخت اگر با دشمنان با زبان نرم سخن بگوییم آنها مدعی ما خواهند شد و برای مذاکره بر سر کیان و موجودیت ما هم پا پیش می گذارند اما اگر با زبان مقاومت با آنها حرف بزنیم تعادلشان به هم می ریزد به هذیان گویی و یاوه گویی روی می آورند ضعف ها و ناتوانی و عجزشان برای مردم جهان آشکار می شود. امروز مواضع قرص و محکم و پرصلابت در برابر امریکا نشانه پیروزی آشکارسیاسی ما بر قدرت استکباری امریکاست.

 

امام جمعه ایوان گفت :امروز حاکمان امریکا در  برابر رهبری عظیم الشان و ملت بزرگ ما احساس یاس و درماندگی می کنند احساس می کنند که در بن بست کامل قرار گرفته اند. چرا که نه توان رویارویی نظامی با فرزندان شجاع ملت ایران را دارند نه دیپلماسی آنها می تواند راه موفقیت آمیزی به سوی آنها بگشاید نه جنگ اقتصادی آنها توانست مقاومت ملت ما را بشکند یعنی از همین الآن امریکا در اراده جنگ نظامی و سیاسی و اقتصادی علیه ما شکست خورده است. عالی ترین تکنولوژی نظامی اش را به کار گرفت پهپاد فوق پیشرفته اش توسط سپاه پیروزمند جمهوری اسلامی ساقط شد و قطعات آن در قعر دریا فرو رفت و دوهفته است که هنوز نتوانسته اند این بی آبرویی را جمع کنند مقایسه این شلیک هوشمندانه و قهرمانانه با شلیک زبونانه و وحشیانه به هواپیمایی مسافری جمهوری اسلامی ایران در حدود سی سال پیش و به شهادت رساندن صدها مسافر بی گناه اوج زبونی و انحطاط دولت های امریکا را نشان می دهد امریکا در نبرد اطلاعاتی با نظام جمهوری اسلامی ایران نیز شکست خورده است مجموعه های جاسوسی آنها توسط دستگاه های بیدار و هوشمند اطلاعاتی ما یکی پس از دیگری کشف و دستگیر می شوند در نبرد سیاسی نیز امریکا شکست خورده است و راهبرد سیاسی او با بن بست مواجه شده و پاسخ نمی دهد می بینیم که هر روز دست گدایی مذاکره به سوی ایران دراز می کند اما دست خالی برمی گردد در جبهه جنگ اقتصادی نیز امریکا شکست خورده است .

 

وی افزود :مهمترین ابزار جنگ اقتصادی امریکا علیه ما تحریم است اولا کشورهای زیادی در تحریم ایران با امریکا همراهی نکردند ثانیا ایران نشان داده است که به خوبی تحریم ها را دور میزند و امریکا را در رسیدن به اهداف ظالمانه اش ناکام گذاشته است  امروز بسیاری از تحلیل گران سیاسی در خود امریکا در اظهار نظرها و مقالاتشان در باره ناتوانی امریکا در برابر ایران اظهار نظرهای صریحی دارند.

 

نوع واکنش های امریکا در برابر ایران از عجز امریکا حکایت می کند یکی از واکنش عاجزانه امریکا در برابر ایران این است که انگلیس و عربستان را وادار کند که کشتی نفت کش ما رامتوقف کنند یعنی کاری که دزدان دریایی می کنند. اروپایی ها هم که عملا نشان داده اند که به کمک امریکا آمدند  گرچه ادعای همراهی با ایران در برجام را دارند اما اینها شریک دزد و رفیق قافله اند دروغ می گویند. آنها هم در ناکامی با امریکا شریک اند و احساس می کنند که منافعشان در خطر جدی قرار دارد.

 

وی ادامه داد:و اما در مورد مسایل اقتصادی و معیشت مردم رونق تولید شعار امسال ما است که از سوی رهبر معظم انقلاب اعلام شد بسیاری از کارگاه ها و کارخانه های تولیدی تعطیل شده اند احیا و راه اندازی مجدد آنها یکی از ضرورت های حیاتی کشور است در شهرستان ایوان غرب نیز برخی از بنگاه های تولیدی قبلا تعطیل شده اند که به راه اندازی مجدد اینها می تواند بخش قابل توجهی از بیکاری در این شهرستان را مرتفع کند. مسولان اقتصادی کشور از افزایش قیمت ها جلو گیری کنند توجیه کننده گرانی ها نشوند مردم شاهد برخی گرانی های جدید هستند یکی از آنها قیمت روغن وسایل نقلیه است دلار ۴۲۰۰ برای روغن ماشین اختصاص پیدا می کند بعد دلار ۴۲۰۰ را حذف می کنند و روغن را گران می کنند اسمش را می گذارند اصلاح قیمت ها و تخصیص ارز نیمایی.

امام جمعه ایوان با اشاره به مسائل شهرستان بیان کرد :  مشکلات بهداشتی مشکلات عمرانی و مشکلات گرانی این شهر تاسف بار است و کاملا مشهود برخی از مسولان شهر که ایرادات متوجه آنهاست به ما اعتراض می کنند که چرا اعتراض و نارضایتی مردم را از عملکرد آنها بازگو می کنم ؟ جوابش این است که اولا این مساله شخصی نیست بلکه انعکاس مطالبات مردم است و گریزی از آن نیست ثانیا مگر می توان صورت مساله را پاک کرد وضع نابسامانی های این شهر به قدری مشهود است که صدای مردم و سایر مسولین را در آورده است ثالثا با این همه جلسات و فرصت ها و نقدهایی که شد حرکت قابل توجهی از این مسولان دیده نشد رابعا خرابی های شهر از جهات مختلف این شهر را در معرض مشکلات و خطرات جدی قرار داده است وضعیت بهداشتی شهر خطر بیماری ها را کاملا جدی کرده است محیط زیست را آلوده کرده است چهره غم انگیز این شهر گرد خمودی و بی نشاطی بر چهره جوانان پاشیده است و سبب افزایش آسیب های اجتماعی شده خرابی خیابان ها و کوچه شهر در این شرایط گرانی هزینه های بالا به دوش صاحبان خودروها تحمیل می کند و اعصاب مردم را به هم می ریزد مگر می توان نسبت به این همه ضعف بی تفاوت بود گفتن ها برای این است که این مسولان تحرکی از خود نشان دهند من از بزرگان شهر از صدا و سیما و از همه رسانه ها می خواهم برای ایفای حق مردم وضعیت این شهر را منعکس کنند در برخی از محلات این شهر به خاطر تعفن و آلودگی ها مردم نمی توانند زندگی کنند.

 

انتهای پیام

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است