تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28237
تاریخ انتشار: 15. تير 1398 - 7:02
رئیس جهاد کشاورزی ایوان گفت :یش بینی می شود 3500تن انگور توسط باغداران این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛""محمد علی حیدری"؛ رئیس جهاد کشاورزی ایوان، در گفتگو با خبر نگار ما  اظهار کرد : گستره باغ های این شهرستان یک هزار هکتار است که از این میزان 420 هکتار به انگور اختصاص دارد.

 

وی گفت :اجرای طرح های باغداری بعنوان فعالیت های اثر گذار در بخش کشاورزی در اولویت است که بهره برداری از آنها تحول شگرفی در تولید و اشتغال پایدار شهرستان ایجاد می کند و ایوان را به قطب باغداری بویژه در بخش تولید انگور در استان تبدیل می کند

 

وی افزود ::پروژه سد کنگیر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.اجرای خطوط انتقال آب این پروژه حدود 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به اهمیت آن در حال پیگیری ادامه روند اجرای آن هستیم.

 

وی با بیان اینکه کشاوزان چشم انتظار اجرای این پروژه هستند و با اجرای این پروژه شاهد کاشت انواع مختلف محصولات کشاورزی و همچنین دانه‌های روغنی خواهیم بود افزود: هم‌اکنون کشت دانه‌های روغنی در این منطقه با مشکل مواجه است که با اجرای این پروژه شاهد رفع این مشکلات خواهیم بود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایوان همچنین به توسعه باغ‌های انگور و پسته در صورت تکمیل پروژه اشاره کرد و گفت: بی شک توسعه این باغ‌های توسعه اقتصادی و کاهش بیکاری در منطقه را به دنبال خواهد داشت.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ایوان در پایان با بیان اینکه 10 میلیارد تومان تا‌کنون از سوی سازمان جهاد کشاورزی برای این پروژه اعتبار صرف شده است گفت: به تازگی 3 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آن تخصیص یافته است.

 

انتهای پیام

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است