تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28231
تاریخ انتشار: 11. تير 1398 - 11:42
امام جمعه موقت ایوان گفت :اینستکس تأمین کننده انتظارهای ایران نیست .

به گزارش پایگاه خبری جویزر، حجت‌الاسلام علی احمدیان امام جمعه موقت ایوان در گفتگو با خبر نگار ما  در واکنش به بیانیه اینستکس گفت: این اقدام اخیر اروپایی‌ها هم یک بازی دیگری است که به راه انداخته‌اند و آن‌ها در واقع به دنبال این هستند که ما را سرگرم کنند.

وی افزود: اگر بخواهیم اینستکس را دستاوردی برای خودمان محسوب کنیم و همه چیز را به آن گره بزنیم این یک خطای استراتژیک است.

امام جمعه ایوان سازوکار مالی اینستکس را نوعی دهن‌کجی اروپا نسبت به جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در این کانال مالی قرار بر این است که اگر نفت ایران به کشوری فروخته شد پول آن را اروپایی‌ها دریافت کرده و به ازای میزان آن دارو و غذا تحویل ایران شود. این برخورد اروپا غیرقابل‌قبول و نوعی دهن‌کجی نسبت به ایران است.

وی با اشاره به تجربه برجام و بی‌حاصل بودن آن برای ایران، اظهار داشت: همچنان که تجربه نشان داده است این سامانه اروپاییان هم قرار نیست مشکل ما را حل کند.

امام جمعه موقت ایوان خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها در حالی در آستانه پایان مهلت 60 روزه، اقدام به انتشار این بیانیه کرده‌اند که بیش از یکسال از خروج رسمی آمریکا از برجام می‌گذرد و در این مدت کشورهای اروپایی عضو برجام هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

وی تأکید کرد: اگر قرار بود کاری که به نفع مردم ایران است صورت بگیرد مدت‌ها قبل صورت می‌گرفت و این بیانیه اخیر هم اگر اجرایی و کاربردی بود تا الان و در این مدت اقدامی انجام شده بود.
وی تصریح کرد: در عمل هیچ اتفاق جدیدی در اجرای تعهدات اروپا نیفتاده است و آن‌ها دنبال این هستند که با کلمات بازی کنند و هیچ اراده و عزمی هم بر این کار نیست و ما هم نباید روی آن حساب کنیم.

احمدیان با اشاره به اجماع قابل ستایش مسئولین مختلف کشور و تصمیم شورای عالی امنیت ملی مبنی بر توقف تعلیق هسته‌ای، عنوان کرد: دولت باید محکم بایستد و بحث گام به گام خروج از برجام را پیش ببرد و نباید این اقدام نمایشی اروپا موجب فریب دولت شود.

 

انتهای پیام

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است