تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28224
تاریخ انتشار: 7. تير 1398 - 9:41
دادستان شهرستان ایوان گفت: مطابق مواد ۵۷۰و ۵۶۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ با بانک‌هایی که مطالبات را از یارانه‌ی مردم برداشت می پ‌کنند برخورد قضایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر، "مهدی پروین"؛ دادستان شهرستان ایوان، عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام و برداشت از یارانه افراد می‌کنند و این در حالی است که یارانه واریزی به حساب سرپرستان خانوار سهم سایر اعضای خانواده است.

 

وی افزود: توقیف یا برداشت از حساب با حق مالکیت اشخاص در اصول ۲۰ ,۲۲و ۴۰قانون اساسی و مواد قانون ۳۰ و ۳۱ قانون مدنی و سایر قوانین مربوط به بخشنامه‌های بانک مرکزی مغایرت ندارد.

 

دادستان ایوان تاکید کرد: تمامی روسای بانک‌ها موظف هستند نسب به رفع انسداد از حساب‌های یارانه ای افراد اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: اگر بانکی در این راستا کوتاهی کند مطابق مواد ۵۷۰و ۵۶۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵با آنان برخورد قضایی لازم صورت خواهد گرفت.

 

با توجه به تورم بالا و بیکاری در ایلام بسیاری از مردم با  شرایط سخت زندگی مواجه هستند، شاید ‌تنها با پول  یارانه ۴۵هزار و ۵۰۰ تومانی امرار معاش می‌کنند، برخی از آنان این رقم ناچیز را در شرایط نامناسب کنونی کمک خرج زندگی خود می‌دانند. شهرستان ایلام با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری  مرکز استان ایلام قرار دارد.

 

انتهای پیام

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس