تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28164
تاریخ انتشار: 1. خرداد 1398 - 7:01
روابط عمومی و تبلیغات سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در بیانیه ای آحاد مردم شهید پرور استان ایلام برای حضور پرشور در مراسمات سالروز آزادسازی خرمشهر در این استان دعوت کرد.

، روابط عمومی و تبلیغات سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در بیانیه ای آحاد مردم شهید پرور استان ایلام برای حضور پرشور در مراسمات سالروز آزادسازی خرمشهر در این استان دعوت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

روزم سوم خرداد هم از روزهای فراموش نشدنی نیست، از روزهایی است که در تاریخ کشورما و در تاریخ انقلاب اسلامی عزیز ایران این روز میدرخشد. نماد است، نماد پیروزی حق بر باطل و نماد قدرت الهی و دست قدرتی که امام بزرگوار فرمودند: دست قدرتی دارد مارا حمایت می کند، چنین روزی است روز سوم خرداد و روز آزادی خرمشهر، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)03/03/1395

عملیات پیروزمندانه بیت المقدس در سوم خرداد 1361 که منجر به آزادی خرمشهر پس از 575 روز گردید، ضربه اساسی و تعیین کننده ای بر پیکر دشمن وارد ساخت و تمامی معادلات، باورها و ذهنیتهایی را که در مورد توانایی و قابلیت های نظام جمهوری اسلامی وجود داشت تغییر داد. بسیاری از کارشناسان نظامی و تحلیلگران رسانه های خارجی دربرابر سرعت عمل و ویژگی های عملیاتی نیروهای ایرانی به هنگام فتح خرمشهر، غافلگیر و شگفت زده شدند.

به گونه ای که به صراحت می توان گفت از لحظه سقوط رژیم طاغوت تا به آن روز سابقه نداشت چنین ضربه سیاسی مهلکی به منافع آمریکا وارد شود. فتح خرمشهر باعث شد توازن نظامی ای که آمریکا در منطقه برقرار کرده بود، به شدت به ضرر غرب برهم خورد. در واقع فتح خرمشهر یعنی سقوط آخرین و مهمترین افتخار جنگی عراق که ایرانی ها با بازپس گرفتن آن، این برگ برنده را که به وسیله آن عراق می کوشید ایران را پای میز مذاکره بکشاند، از دست بغداد ربودند.

 نگاهی به سیاهه اقدامات خصمانه آمریکا و شکست های پیاپی جبهه استکبار در مواجهه با انقلاب اسلامی در طی چهار دهه، مبین وجود یک نیروی حقیقی و مافوق محاسبات عقلی و علمی است که ملت ایران را به پیروزی رسانده است. این نیرو که خداوند در قرآن کریم وعده آن را به مومنین داده است، دست قدرت و نصرت الهی است که مسلمانان از صدر اسلام تا کنون با تکیه و اعتماد به آن به پیروزی رسیده اند و دشمنان خدا از آن بی بهره و محروم هستند.

 پس از آزادسازی خرمشهر نیز، امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) در یک جمله تاریخی فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد و این پیروزی پس از آن بود که رزمندگان اسلام با جانفشانی و در طی یک عملیات سریع و غافلگیرانه و با ابعاد پیشرفته نظامی و تاکتیکی توانسته بودند خرمشهر را آزاد کنند. لیکن نگاه بلند امام راحل (ره) در این قضیه در واقع به سمت و سوی اراده الهی و ناظر به این معنا بودکه؛ هر جا شما تمام توان خود را بکار گرفتید و در یک جمله؛ مجاهدت کردید؛ آن وقت خدا به کمک شما می آید و پیروز خواهید شد.

بنابراین با تکیه بر این آموزه دینی می توان گفت که؛ فتح خرمشهر، غلبه اراده ما بر دشمنان بود. در جایی دیگر امام خامنه ای حفظ الله تعالی خطاب به نسل جوان امروز می فرمایند: خرمشهر ها در پیش است، بیانگر رویارویی امت اسلام با دشمنان در عرصه های غیر نظامی در آینده است که در آنها، میوه شیرین پیروزی همچون فتح خرمشهر، تنها با استقامت و مجاهدت مردم و یاری خداوند بدست می آید که مافوق همه ی قدرت های بشری است؛ و با این منطق است که ترس و مرعوب شدن در مقابل هیبت ظاهری دشمنان معنای خود را از دست خواهد داد و در مقابل هیاهو و جنگ تبلیغاتی و رسانه ای آنان منفعل و بازنده نخواهیم شد.

 امروز هم تاکید ایشان با تحلیل فضای موجود، برآنست که اساسا جنگی در کار نیست و دشمن برای حمله نظامی توان لازم را ندارد و بنا نیست جنگی انجام بگیرد. برغم تبلیغات و هیاهوی رسانه ها، رویارویی امروز برخورد اراده هاست و با توکل بر خداوند اراده ما از آنان برتر و قوی تر است ذلِکَ بِاَنَّ اللهَ مَولَی الَّذینَ ءامَنوا وَ اَنَّ الکافِرینَ لا مَولی لَهُم.

 بر اساس مبانی دینی ما هر کس که از خداوند متعال بترسد و در برابر او خشوع و فروتنی داشته باشد از چنان ایمانی برخوردار خواهد شد که در برابر غیر او ترس به دل راه نخواهد داد. ماه رمضان فرصتی برای خود سازی انقلابی و تقویت اراده هاست که با دل بستن و خضوع در برابر قادر متعال، هر گونه رعب و ترس را از دل خود بیرون کنیم.

 روابط عمومی وتبلیغات سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ضمن تبریک و گرامیداشت سی و هفتمین سالروز آزادسازی خرمشهر، از کلیه افشارمختلف بسیج، رزمندگان، ایثارگران، خانواده های معظم شهداء، ادارات، نهادها، سازمانها، نیروهای نظامی و انتظامی، صنوف، بازاریان، دانشجویان، فرهنگیان، روحانیون، وکیله امت شهید پرور و انقلابی استان ایلام جهت حضور پرشور و حماسی در برنامه های گرامیداشت فتح خرمشهردعوت به عمل می آورد؛ و ما توفیقی الابالله

 

انتهای پیام/س

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس