تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28122
تاریخ انتشار: 10. ارديبهشت 1398 - 8:18
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: باید با اطلاع رسانی عمومی مردم نسبت به روزه خواری عمدی در ملاء عام آگاه شوند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر، حجت الاسلام والمسلمین "اله نور کریمی تبار"، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام امروز (دوشنبه) در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و آئین تودیع و معارفه دبیران جدید و قدیم ستاد احیای استان ایلام اظهار کرد: ایلام در زمینه امر به معروف و نهی از منکر یکی از استان های موفق کشور بوده هرچند در راستای کاهش و رفع نواقص آماده همکاری با ستاد احیای امر به معروف و نهی از کشور هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه یکی از برنامه های جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور استفاده از ظرفیت مردم به ویژه جوانان و روحانیون در برنامه های شاد و مفرح فرهنگی با محتوای دینی اما عامه پسند است استان ایلام نیز با توجه به استعدادهای خاص خود آماده پذیرش برنامه های شاد و سالم ستاد است.
کریمی تبار با اشاره به اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم، گفت: باید با اطلاع رسانی عمومی مردم نسبت به روزه خواری عمدی در ملاء عام آگاه شوند و همچنین در معابر عمومی چون بوستان ها و ورودی و خروجی شهرها اقامه نماز جماعت عمومی به صورت منسجم با حضور امام جماعت برگزار شود.
با روزه خواران برخورد قاطع شود
استاندار ایلام هم گفت: استان ایلام با توجه به اینکه روزانه محل تردد زائران و تجار و مسافران زیادی است باید در ماه مبارک رمضان با هماهنگی اتاق اصناف غذاخوری هایی برای این افراد در نظر گرفته شود تا در زمان اقامت در استان ایلام مشکل تغذیه نداشته باشند.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: باید تعدادی از غذاخوری ها برای مسافران و زائران در نظر گرفته شود منوط به اینکه محل صرف غذا دور از چشم عمومی و در یک مکان محصور باشد تا حرمت ماه مبارک رمضان و مردم روزه دار حفظ شود.
وی از عموم مردم که به هر عنوان و عذر موجهی روزه نمی گیرند خواست از روزه خواری عمدی در اماکن عمومی خودداری کنند و نیز نیروی انتظامی و طلایه داران و گروه های امر به معروف و نهی از منکر با روزه خواران برخورد قاطع کنند.
سلیمانی دشتکی از اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از مکنر استان خواست به عنوان مصوبه نشست های هفتگی مدیران در ماه رمضان را از ظهر چهارشنبه به صبح این روز جابجا کنند تا خللی در روند فعالیت روزانه ادارات در روز چهارشنبه ایجاد نشود. 

 

انتهای پیام/س

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری