تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28086
تاریخ انتشار: 1. ارديبهشت 1398 - 8:56
رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ایوان از تولیدیک میلیون 800هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در نهالستان شهرستان ایوان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛"هدایت نرگسی"، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان ایوان؛ در گفتگو با خبر نگار جویزر اظهار کرد:طی سال گذشته  در نهالستان سردسیری شهرستان ایوانیک میلیون 800هزار اصله نهال  که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری داشته باشند تولید شده است

 

 

نرگسی  با اشاره به مساحت نهالستان سردسیری ایوان گفت: این نهالستان 6هکتار مساحت دارد که آب مورد نیاز آن از طریق چاه تامین می شود وبافت خاک آن لومی –رسی می باشد،که خوشبختانه ماهیانه زمینه فعالیت 70نفر را به صورت مستقیم فراهم نموده است.

 

 

وی  با بیان اینکه در این نهالستان گونه های مختلفی تولید می‌شود، افزودبلوط، ارزن، بنه، ارغوان، انجیر کوهی، بادام، زالزالک محلب، گلابی وحشی، ارجن، آلبالوی وحشی، ، زیتون‌ تلخ، صنوبر، چنار، اقاقیا، سرو نقره‌ای، انار کوهی ، سرو خمره‌ای، سرو شیراز و مرزه کوهی از جمله نهال‌های تولید شده، هستند.

 

 

رییس اداره منابع طبیعی ایوان ببیان کرد: ادامه داد: خوشبختانه این نهالستان علاوه بر اینکه نیاز داخلی را تامین می نماید محصولات آن نیز به استانهای کرمانشاه ،کردستان ،شیراز ،خرم آباد نیز ارسال می شود.

انتهای پیام

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس