تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28069
تاریخ انتشار: 25. فروردين 1398 - 6:54
قنادباشی: از حماقت های بسیار بزرگ آمریکا است که سپاه را در لیست تروریست آورده است ومقام معظم رهبری نیز در این خصوص امروز به آیات قرآن اشاره کردندکه اشاره ایشان به همین بود که آن ها ناخواسته سپاه را محبوب کردند حتی در میان کسانی که غیر مسلمان هستند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درباره اقدام آمریکا علیه سپاه پاسداران و قرار دادن نام آن در لیست گروه های تروریستی بیان کرد: در این مورد سه نکته دارای اهمیت است؛اول اینکه آمریکا دیگر چاره ای به جز دست زدن به چنین تبلیغاتی علیه ما ندارد، به علت بازدارندگی و قدرت ما در منطقه که در اولین فرصت می توانیم به تمامی پایگاه های آن ها دست پیدا کنیم و آن ها را مورد هدف قرار دهیم گزینه نظامی برای آمریکا غیر ممکن است.

 

جعفر قناد باشی اظهار کرد: گزینه دوم آن ها که برای شکست کشور ما به آن امیدوار بودند گزینه اقتصادی بود که پس از گذشت یکسال نتیجه ای که انتظار داشتند حاصل نشد و برعکس سبب تقویت پایگاه های تولیدی در کشور شد، در گذشته نیز در گزینه های فرهنگی شکست خورده بودند.

 

وی افزود: در یک شبیخون فرهنگی فکر می کردند که بتوانند فرهنگ غربی را بر جامعه ما حاکم کنند که هم اکنون گفتمان غالب در عرصه فرهنگی هستیم و الان نیز از روی ضعف دست به تبلیغات زده اند.

 

قنادباشی بیان کرد: آمریکا پس از گذشت 40 سال از تشکیل سپاه پاسداران که سلاح سبک را در دست داشت سعی می کرد علیه سپاه اقدام کند اما پس از گذشت 40 سال که سپاه پاسداران هم اکنون به سلاح موشکی رسیده است او را تروریست بخواند؛ این نشان دهنده عملکرد ضعیف آمریکا است چگونه از 40 سال پیش این خطر که سپاه تروریست است را تشخیص نداده اند؟آن ها مدعی این هستند که می توانند خطرات را در نطفه و در سریع ترین زمان ممکن خفه کنند اما اکنون که سپاه به یک قدرت بسیار بزرگ تبدیل شده است این گونه حرف زده اند که تمامی رؤسای جمهور آمریکا و مدیران آن طی این 40 سال باید محاکمه شوند.

 

سفیر سابق ایران در لیبی گفت: چرا طی 40 سال خطر تروریست را تشخیص ندادند؟ چرا پیشگیری نکردند؟در واقع قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی نشان دهنده ناکارآمدی وزارت اطلاعات آمریکا است متأسفانه دولت آمریکا در این قضیه متکی به گروه های صهیونیستی است که این تصمیم پس از نشست دولت آمریکا با صهیونیست ها اتخاذ شده است.

 

جعفرقنادباشی بیان کرد: منتهی شدن زمام امور یک کشور به رژیم رو به افولی مانند رژیم اسرائیل نشان دهنده اضمحلال و افول قدرت آمریکاست، این یک فاجعه برای دولت آمریکا است و مسلما مردم آمریکا نسبت به چنین امری که سیاست خارجی آن ها مبتنی برکینه های اسرائیل و رژیم صهیونیستی است نگران و ناراحت هستند.

 

قناد باشی اظهار کرد: نفرتی که مردم نسبت به ترامپ دارند و اینکه او را یک فرد غیر منطقی می دانندسبب می شود که محبوبیت سپاه در بین مردم افزایش پیدا کند، یکی از حماقت های مهم آمریکا این است که در زمان ترامپ این سیاست اتخاذ شده است، ترامپ نه تنها به دلیل برخورد با مسلمانان آمریکا و نه تنها به دلیل همسویی او با رژیم صهیونیستی بلکه درعرصه های مختلف حتی در عرصه محیط زیست هم مانند برجام پیمان شکن بوده است.

 

وی افزود: بدون آنکه ما چیزی بگوییم و سخنی برزبان جاری سازیم به همان اندازه که ترامپ منفور است به همان اندازه طبیعتا سپاه مورد مقبولیت و محبوبیت مردم واقع می شود و مقبولیت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

 

سفیر ایران در لیبی تصریح کرد: از حماقت های بسیار بزرگ آمریکا است که سپاه را در لیست تروریست آورده است ومقام معظم رهبری نیز در این خصوص امروز به آیات قرآن اشاره کردندکه اشاره ایشان به همین بود که آن ها ناخواسته سپاه را محبوب کردند حتی در میان کسانی که غیر مسلمان هستند، در فرانسه، آمریکا و در کل اروپا، آمریکای لاتین، آسیا و همه افرادی که نسبت به ترامپ نفرت دارند به همان اندازه سپاه در نظر آن ها محبوبیت پیدا کرده است.

 

 جعفرقنادباشی در پایان اظهار کرد: ترامپ با تروریست معرفی کردن سپاه پاسداران فرصت بسیار خوبی را برای سپاه ایجاد کرده است که بتواند در عرصه های فرهنگی و اجتماعی هم در جهان شناخته شود و در پیشبرد اهداف خود هم بتواند به خوبی استفاده کند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس