تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28049
تاریخ انتشار: 22. فروردين 1398 - 19:40
شفیعی با بیان اینکه قرآن را بدون کلاس و معلم و حتی داشتن قرآن به خط بریل، حفظ کرده است، گفت: معلولیت هرگز برای من محدودیت ایجاد نکرد و با لطف خدا موفق به حفظ قرآن شدم؛ زندگی بدون قرآن مثل نقاشی بدون رنگ است.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،مریم شفیعی» درباره نحوه حفظ قرآن خود اظهار کرد: من از شش سالگی در شهرستان ایوانِ استان ایلام کار حفظ قرآن را شروع کردم اما به دلیل تحصیل این روند پراکنده بود تا اینکه پس از فراغت از دوره متوسطه با جدیت حفظ قرآن را دنبال کردم و طی یک سال موفق به انجام آن شدم بدین صورت که هر 12 روز ، یک جزء از آیات الهی را حفظ می کردم.

 

حافظ روشندل کل قرآن و نماینده جمهوری اسلامی ایران در سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان اضافه کرد: با توجه به نابینا بودن و سختی رفت و آمد و حضور در کلاس، صرفاً با گوش کردن کاست های تلاوت استاد «شهریار پرهیزگار» و بدون داشتن قرآن به خط بریل، موفق به حفظ کل شدم که این را موهبت الهی و عنایت خود قرآن می دانم.

 

شفیعی درباره سابقه حضور خود در میادین بین المللی، بیان کرد: سال گذشته هم در مسابقات بین المللی اردن شرکت کردم و توانستم رتبه سوم این رقابت ها را کسب کنم.

 

این حافظ روشندل درباره اینکه نابینا بودن چه سختی هایی را در مسیر حفظ قرآن برای اش ایجاد کرده است، ابراز کرد: «خدا گر ز حکمت ببندد دری/ ز رحمت گشاید در دیگری»، وقتی خدا نعمتی را از کسی می گیرد، در عوض آن چیزهای بهتری به او می دهد، من با اینکه نابینا هستم اما هرگز این معلولیت برایم محدودیت ایجاد نکرد و حتی فرصت ساز شد چنان که با علاقمندی شخصی و تشویق های خانوادگی توانستم قرآن را حفظ کنم و به میادین بین المللی راه بیابم.

 

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره برکات و آثار انس با قرآن در زندگی شخصی خود، گفت: نورانیت قرآن در زندگی برای من بسیار راهگشا بوده و سبب آرامش روحی، تقویت حافظه و تدبر در آیات برایم شده است.

 

وی تاکید کرد: قرآن خود می فرماید: «فَاقْرَءُوا مَا تَيَسَّرَ مِنَ الْقُرْآنِ»، چراکه قرآن آسان ترین و بهترین راه یادگیری است و مصداق یادی است که دل ها با آن آرام می گیرد. در زندگی شخصی ام هم انس با قرآن سبب شده که من جایگاه ویژه ای در جامعه داشته باشم و معلولیت ام سبب انزوا و محرومیتم نشود؛ اینها نیست مگر به مدد و نورانیت قرآن.

 

وی با بیان اینکه سختی های رفت و آمد و شرایط خانوادگی به من فرصت حضور در کلاس ها  و تربیت شاگرد را نمی دهد، تصریح کرد: البته این مسائل مانع حضورم در مسابقات مختلف و تحصیل در دانشگاه نشده، چنان که من دارنده مدرک درجه 2 حفاظ معادل با کارشناسی ارشد هستم و در رشته علوم قرآن و حدیث تحصیل کرده ام.

 

شفیعی در پاسخ به این سوال که «آیا می تواند زندگی بدون قرآن را تصور کند؟»، گفت: زندگی بدون قرآن مثل نقاشی بدون رنگ است که هیچ لطفی ندراد؛ لذا آرزو می کنم زنان کشورم  مانوس با قرآن و در پناه آن باشند.

 

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره سطح کیفی این رقابت ها، ابراز کرد: سطح کیفی این رقابت ها بالا است و توانسته در میان بانوان فعال قرآنی برای رسیدن به این سطح انگیزه ساز باشد.

 

گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از 20 تا 23 فروردین ماه با حضور نمایندگانی از 26 کشور جهان در هتل هما در حال برگزاری است.

 

پایان پیام/9

ارسال نظر
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95