تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28030
تاریخ انتشار: 19. فروردين 1398 - 7:28
استاندار ایلام از اعلام خسارت یک هزار میلیارد تومان به زیرساخت های ایلام بر اثر سیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،قاسم سلیمانی دشتکی  در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر از جاده‌های استان بر اثر سیل دچار خسارت شده و در ۳۰۰ نقطه از محورهای استان ریزش و رانش متأثر از سیل رخ داده است.

وی عنوان کرد: ۳۵ هزار هکتار از مزارع و باغات استان در سیل دچار خسارت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۷ هزار واحد مسکونی در استان دچار خسارت شده که نیاز به تعمیرات دارند، گفت: بیش از دو هزار واحد مسکونی در استان تخریب کامل شده و نیاز به بازسازی مجدد دارند.

استاندار ایلام عنوان کرد: بیش از هزار میلیارد تومان برای زیرساخت‌های استان اعلام خسارت شده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیل، هر سه پل دسترسی به ماژین خراب شد اما دیروز یکی از پل‌ها بازسازی و راه فرعی دسترسی خودروها به ماژین هم تسطیح شده است، گفت: ورودی و خروجی سدهای ایلام در زمان قبل و بعد از سیل مدیریت شد و اگر ظرفیت سازی نشده بود، سدهای دویرج، ایلام و کنگیر سر ریز می‌کرد و فاجعه به بار می‌آمد.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: شهرستان دره شهر در موج دوم ۱۸۵ میلی متر بارش را تجربه کرد و مشکل اصلی ما در این بود که شدت بارش‌های دره شهر ۵۷ میلی متر در سه ساعت بود و این موضوع باعث بروز مشکلاتی در دره شهر شد.

وی تصریح کرد: اگر پیشگیری نمی‌شد و سیل استان ایلام را مدیریت و خروجی سدهای استان را مدیریت نمی‌کردیم، فاجعه‌ای در استان اتفاق می‌افتاد که از وضعیت لرستان بدتر بود زیرا وضعیت توپوگرافی ایلام مستعد سیل است.

 

انتهای پیام

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید