تازه ترین مطالب

کد مطلب: 28005
تاریخ انتشار: 8. فروردين 1398 - 7:32
سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۳۷۷ نفر زائر و مسافر به استان از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین سال جدید خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،به نقل از صبح توس؛ مهدی فروزان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: این میزان ورود زائر و گردشگر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 2.5 درصد کاهش دارد. 

وی افزود: 528  هزار و  62 نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به  استان  وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، 8.3 درصد کاهش داشته است.  
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 209 هزار و 457 نفر از این افراد نیز با قطار به استان سفر کرده اند که با رشد 2.6. درصدی همراه بوده است. 
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به استان وارد شده اند را  نیز 108 هزار و 726  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 17.4 درصد کاهش داشته است.  
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود از روز 25 اسفند ماه گذشته تا پنجم فروردین سال جدید به استان وارد شده اند هم 6 میلیون و  371  هزار و 132  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با کاهش 1.8درصدی مواجه بوده است. 
سخنگوی ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در خصوص آمار ورود زائران و مسافران در این مدت به مشهد هم گفت: از تاریخ 25 اسفند ماه گذشته تا پنجم  فروردین سال جاری چهار میلیون و  381  هزار و 158  نفر به این کلانشهر  وارد شده اند که در مقایسه با سال گذشته، سه درصد افزایش دارد. 
وی افزود: 390  هزار و  36  نفر از این تعداد، از طریق حمل و نقل جاده ای و عمومی به مشهد وارد شده اند که در مقایسه با سال قبل، هفت  درصد کاهش داشته است.  
مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: 209 هزار و  457  نفر از این افراد نیز با قطار به مشهد سفر کرده اند که با رشد 2.6 درصدی همراه بوده است. 
فروزان، آمار زائران و مسافرانی که از طریق فرودگاه ها به مشهد وارد شده اند را  نیز 108  هزار و 726  نفر اعلام کرد و افزود: این آمار در  مقایسه با سال گذشته 17.4 درصد کاهش دارد. 
وی گفت: زائران و مسافرانی که با وسائل نقلیه شخصی خود در روزهای 25 اسفند ماه سال گذشته تا پنجم فروردین سال جدید به مشهد وارد شده اند هم سه میلیون و 673  هزار و 156  نفر می باشند که این میزان در مقایسه با سال گذشته، با رشد یک درصدی مواجه بوده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری