تازه ترین مطالب

کد مطلب: 27916
تاریخ انتشار: 11. اسفند 1397 - 17:53
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام:
بارندگی های ایوان از یک هزار میلی متر فراتر رفت
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام گفت: شهرستان ایوان با ثبت یک هزار و 27 میلی متر از ابتدای سال بارشی تاکنون رکورددار بارندگی در استان ایلام است.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،مجتبی میهن پرست رییس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام گفت : طی این مدت در شهر ایلام نیز حدود 760 میلی متر باران باریده است.
وی به فعالیت سامانه بارشی که از روز چهارشنبه هفته گذشته وارد استان شده اشاره کرد و گفت: از روز چهارشنبه تا صبح امروز شبنه ایوان با 80 میلی متر بیشترین دریافت نزولات جوی داشته است.
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام تاکید کرد: طی مدت یاد شده زرنه 41 و ایستگاه های مستقر در بخش های صید نظری، کارزان و ایلام با 37 میلی متر در رده های بعدی بیشترین دریافت نزولات جوی قرار دارند.
میهن پرست افزود: کمترین بارش ها نیز متعلق به بخش موسیان از توابع شهرستان دهلران است که هیچ بارشی در این منطقه رخ نداد و دهلران با هشت دهم و مهران با یک و هشت دهم میلی متر کمترین میزان بارندگی را داشته اند.
وی با بیان اینکه دامنه پراکنش این سیستم شامل کل استان ایلام شد، یادآوری کرد: نیمه شمالی استان سهم بیشتری در دریافت نزولات جوی داشت که عمده بارش ها در این مناطق به شکل برف بود.
میهن پرست در خصوص وضعیت جوی استان ایلام در هفته جاری هم گفت: تا اواسط هفته جاری دمای صبحگاهی کاهش و دمای روزانه افزایش دارد.
وی اظهار داشت: روز یک ریز موج از سطح آسمان استان عبور می کند که در نیمه شمالی به به صورت خفیف و پراکنده بارش هایی را خواهد داشت.

ارسال نظر
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95