تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27757
تاریخ انتشار: 12. بهمن 1397 - 17:06
امام جمعه ایوان گفت :لازم و ضروری است که در راستای مبارزه با گران فروشی تلاش مضاعف تری از سوی مسئولان صورت گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،حجت الاسلام "علی حیدری" امام جمعه ایوان ،در خطبه های این  هفته نماز جمعه ایوان با تسلیت ایام فاطمیه گفت:ایام شهادت و سوگواری حضرت فاطمه (س) هست که نسبت به برگزاری این سوگواری ها در شانy حضرت فاطمه(س) همه مردم شرکت کنند ،انشاء الله همانگونه که امسال جشن ۴۰سالی شکوهمند انقلاب اسلامی است، مراسم سوگواری امسال هم متفاوت از سالهای دیگر باشد.
وی اظهار کرد:امروز ۱۲ بهمن سالروز ورود امام (ره) به میهن است، سال ۵۷ مردم استقبال باشکوهی از امام خمینی (ره) داشتند.
امام جمعه ایوان اظهار کرد :حضور در مراسم استقبال امام پیامهای متعددی داشت همچون: نوید بخش پیروزی قریب الوقوع بود که بعد از ۱۰ روز انقلاب با رهبری امام به پیروزی رسید در عین حال حامل پیام وحدت بود؛ حامل عشق و دلدادگی رهبری ولایت فقیه بود؛ حامل پاسداری از خون و آرمانهای شهدای انقلاب بود؛ پیام اطاعت از رهبری و ناتوانی حکومت طاغوت و استقلال ملت از سلطه بیگانه بود
وی افزود:رژیم طاغوت در داخل تمام توان را بکار بود که مانعی برای ورود امام به کشور ایجاد کند.‌.. اقدام امام خمینی (ره) نیز فوق العاده خطرناک بود... رژیم طاغوت میتوانستند هواپیمایی حامل امام(ره) را در آسمان بربایند... میتوانستند هواپیما را ساقط کنند یا هواپیما را منحرف کنند و امام و همراهان را بازداشت کنند... البته میخواستند اینکار را انجام دهند اما نتوانستند چون اراده الهی چیز دیگری بود و امام با توکل بخدا دل در این کار گذاشت و خداوند موانع پیش روی او را برداشت و سالم او را به مقصد رساند.

امام جمعه ایوان بیان داشت: وزیر جهاد کشاورزی اعلام میکند قیمت مرغ ۹۸۰۰ تومان است...‌اگر قیمت واقعی مرغ زیر ۱۰هزار تومان است چرا در برخی جاها قیمت مرغ کیلویی ۱۲۸۰۰ و در برخی دیگر قیمت ۱۴۸۰۰ تومان است یعنی ۲ هزار تومان تا ۵هزار تومان تفاوت قیمت است... این چه مبارزه ی با گرانفروشی است؟ که هر گوشه کشور یک قیمت دارد!

وی بیان کرد :بارش های اخیر مشکلاتی ایجاد کرد، باید از کسانی که در این شرایط سخت باران و طوفان به رفع مشکلات مردم پرداختند قدردانی کرد،در این شرایط سخت رفتند و از خاموشی برق و آب جلوگیری کردند که فداکاری و جهاد است ،از مسئول اجرایی شهرستان از سرپرست محترم شهرداری و کسانی که در هوای بشدت طوفانی با اقدامات فداکارانه از قطع آب و برق جلوگیری کردند تشکر میکنم... البته در گزارش ها بود برخی از مسئولان کم کاری کردند و وظایف را خوب انجام ندادند و مسئولان اجرایی شهرستان را خوب همراهی نکردند.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: با اننقاد از گرانفروشی موجود،در سطح شهرستان تصریح کرد: یک نوع گرانفروشی در ایوان هست که مضاعف است یعنی علاوه بر گرانی موجود، قیمت ها گرانتر هم هست، قیمت مرغ در استان کرمانشاه دیروز ۱۲۲۵۰ تومان تا ۱۲۶۰۰ بوده است.‌.. در ایوان در یک مغازه مرغ را دیروز می‌فروشند ۱۲۱۰۰ تومان در مغازه دیگر ۱۴۲۰۰ است... یعنی قیمت در این شهرستان که دارای کشتارگاه است و هزینه حمل و نقل هم ندارد، چون فاصله ای هم ندارد تا به مقصد برسد فاصله زیر ۲۰ کیلومتر است.... چرا قیمت مرغ ۱۴۲۰۰ تومان است...  کشتارگاه روزانه ۱۵ هزار کیلو مرغ آماده میکند اگر قرار باشد این ۱۵هزار کیلو، هر کیلو ۲هزار تومان از مردم علاوه بر سودی که گرفته شده بیشتر بگیرند روزی ۳۰ میلیون و حتی بیشتر  میشود... در ماه حدود ۱ میلیارد تومان میشود... باید جلوی اینکار گرفته شود و مبارزه شود یعنی مانع گرانفروشی شوند.
وی در پایان گفت : مسئولان تعزیرات در ایوان شروع به اقدام علیه گرانفروشی کردند و عزم جدی دارند مردم باید با اینها همکاری کنند تا بتوانند حداقل جلوی این گرانی مضاعف را بگیرند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس