تازه ترین مطالب

کد مطلب: 27398
تاریخ انتشار: 30. مهر 1397 - 6:39
شهرستانه ایوان یکی از شهرستانهای است که در مسیر تردد زوار اربعین واقع شده است و امسال مهیای استقبال از زوار اربعین حسینی است.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،"مراسم اربعین به نماد واقعی ایجاد اتحاد و انسجام میان مسلمین تبدیل شده است، چند سالی است که با وجود مشکلاتی در کشور عراق عاشقان مکتب حسینی خطر را به جان می خرند و حماسه ای عظیم درپیاده رویی اربعین خلق می کنند.

 در این میان نقش کشور عزیزمان ایران اسلامی نقشی پررنگ تر و سازنده تر است و استان ایلام هرچند استانی محروم ودور افتاده است اما به لطف قدوم مبارک زائران حسینی،ایلام ومهران به تمام کشور حتی برخی کشورهای اسلامی معرفی شده است.

 با عنایت به این توفیق نسیب شده می طلبد که مسئولین محترم با ایجاد زیر ساختهای مناسب که در شان زائران عزیز باشد تلاشی بی وقفه داشته باشند.

رسیدن به مرز مهران از دومسیر میسر است یکی از آنها محور قدیمی و اصلی کرمانشاه –ایوان- ایلام و مسیر دوم محورکرمانشاه- حمیل- ایلام است که زوار اباعبدالله الحسین در مسیر دوم برای رسیدن به مرز مهران از شهرستان ایوان باید عبور کنند.این شهرستان   در شمال استان  ایلام واقع شده است که بیش از 50هزارنفرجمعیت دارد.

در سال گذشته در حماسه اربعین بیش ار2میلیون نفر ازمرز مهران به کشور عراق سفر کردند که از این مقدار جمعیت بیش از 300هزار نفر مسیر شهرستان ایوان را برای رسیدن به مرز مهران انتخاب کردند.

این تعداد جمعیت با استقبال خوب مردم ایوان  روبرو شدند چرا که از آغاز شروع پیاده رویی  وورود زوار به شهر ایوان مسئولین و مردم شهرستان با برپایی ایستگاه ها و موکب های و مراکز اقامتی جهت خدمت به زوار ابا عبدالله الحسین شبانه روز تلاش کردند و از هیچ تلاشی دریغ نکردند و الحمدالله شاهد رضایت زائرین از مردم شهرستان ایوان بودیم.

اما نکته ای که شاید در سال گذشته به  چشم می خورد این بود که با وجود تردد این حجم خودرو از شهرستان ایوان شاهد هیچ گونه تصادفی در این مسیر مواصلاتی نبودیم علی رغم اینکه  زائرین از گردنه قلاجه عبور می کردندواین نشانگر ایمن بودن این مسیر ارتباطی است .

امسال نیز شهرستان ایوان با ایجاد کمیته ها و ستادهای مختلف آماده پذیرایی از زائرین شده است و برنامه ریزی های لازم در حال صورت گرفتن است،اما نکته ایکه امسال را از سال گذشته متمایز می کند بازگشایی تونل اربعین  است، چرا که با بهره برداری از این تونل بیش از 15کیلومتر از گردنه های حادثه خیز قلاجه حذف خواهد شد و در هزینه سوخت خودرو های عبوری نیز موثر است.

تشکیل 8 کمیته ستاد اربعین در ایوان

"امید علی سبزی"؛ فرماندار ایوان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد :شهرستان ایوان یکی از شهرستانهایی است که در مسیر تردد زوار اربعین حسینی قرار دارد تا جایی که در سال گذشته شاهد حضور تعداد زیادی از مردم ایران اسلامی بودیم که شهرستان ایوان را برای رسیدن به مرز مهران انتخاب کرده بودند.

 

سبزی  گفت : در طی ماه های گذشته جلسات ستاد اربعین به صورت مستمر در شهرستان برگزار شده است و بنابر تصمیمات 8کمیته در سطح شهرستان با همکاری ادارات تشکیل شده است که برنامه ریزی های لازم را در راستای خدمت به زوار ابا عبدالله الحسین انجام دهند.

 

وی با اشاره به کمیته های ستاد اربعین افزود: کمیته ها شامل اسکان ،بهداشت و درمان،حمل و نقل ،خدمات شهری،زیر ساخت،اطلاع رسانی ،امنیتی می باشد که وظایف هرکدام مشخص شده است.

فرماندار ایوان ادامه داد: تمام ملزومات استقبال و پذیرایی از زوار در سطح شهرستان فراهم است و ایوان مهیای استقبال از زائران می باشد.

 

سبزی بیان کرد : در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ایستگاه سلامت در ورودی شهر ایوان برپا خواهد شد همچنین بیمارستان امام رضا (ع) ایوان نیز در این مدت آماده باش خواهد بود.

 

وی تصریح کرد : نیروی انتظامی شهرستان نیز در راستای برقراری امنیت ،درورودی  تونل پیامبر اعظم ،دوراهی گیلان و ویله ایستگاه انتظامی برپا خواهد کرد.

 

 

اما امسال انتظاری که از مسئولین استانی داریم این است که در راستای معرفی این مسیر به زائرین عنایت ویژه ای را داشته باشند چرا که اگر قرار است نقشه راهی به زوار داده شود این مسیر ارتباطی هم درآن گنجانده شود چرا که این مسیراز این پتانسیل  برخوردار است که پذیرای ججم زیادی از زوار باشد .

امیدواریم در ایام منتهی به اربعین در مسیر ورود به اسلام آباد شاهد ایجاد و نصب تابلوهای  معرفی شهرستان ایوان به عنوان مسیر منتهی به مرز مهران باشیم چرا که مردم شهرستان افتخار می کنند امسال پذیرای حجم زیاد تری از زوار باشند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95