تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27319
تاریخ انتشار: 10. مهر 1397 - 6:27
مدیر جهاد کشاورزی ایان گفت : در سال زراعی جاری 730تن بذر اصلاح شده گندم و جو در بین کشاورزان توریع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،""عباس سرتنگی"؛ مدیر جهاد کشاورزی ایوان، در گفتگو با خبر نگار ما اظهار کرد : این مدیریت در سطح شهرستان  با تشکیل جلسات برنامه ریزی های لازم را در راستای تامین بذر مورد نیاز کشاورزان انجام داده است.

 

 

سرتنگی گفت : در حال حاضر دومرکز فرآوری گندم و جو در سطح شهرستان فعال است و این امادگی وجود دارد که در سال زراعی 730تن بذر اصلاح شده گندم و ج را در بین کشاورزان توزیع نماید.

 

 

ویبا اشزه به کشت گوه محلی در منطقه خوران  افزود : در سطح اراضی روستای خوران و مازِین ایوان 60هکتار به کشت گوجه محلی اختصاص پیدا کرده است و انتظار است که از هر هکتار 15تن برداشت شود و در مجموع پیش بینی ما برداشت 1200گوجه محلی از سطح اراضی این منطقه است.

 

 

وی به بازار فروش این محصول اشاره کرد و ادادمه داد: بازار فروش این محصول شهر  ایوان و شهر ایلام  می باشد ،بعضا هم مشاهده می شود به صورت سوغاتی به استانهای همجوار نیز توسط مردم ارسال می شود.

 

 

سرتنگی ادامه داد:در فرآیند کاشت و داشت و برداشت کارشناسان این مدیریت راهنماییهای لازم را در راستای مبارزه با علفهای هرز ،مبارزه با آفات ....به کشاورزان ارائه می دهند.

 

ارسال نظر
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال