تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27319
تاریخ انتشار: 10. مهر 1397 - 6:27
مدیر جهاد کشاورزی ایان گفت : در سال زراعی جاری 730تن بذر اصلاح شده گندم و جو در بین کشاورزان توریع خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،""عباس سرتنگی"؛ مدیر جهاد کشاورزی ایوان، در گفتگو با خبر نگار ما اظهار کرد : این مدیریت در سطح شهرستان  با تشکیل جلسات برنامه ریزی های لازم را در راستای تامین بذر مورد نیاز کشاورزان انجام داده است.

 

 

سرتنگی گفت : در حال حاضر دومرکز فرآوری گندم و جو در سطح شهرستان فعال است و این امادگی وجود دارد که در سال زراعی 730تن بذر اصلاح شده گندم و ج را در بین کشاورزان توزیع نماید.

 

 

ویبا اشزه به کشت گوه محلی در منطقه خوران  افزود : در سطح اراضی روستای خوران و مازِین ایوان 60هکتار به کشت گوجه محلی اختصاص پیدا کرده است و انتظار است که از هر هکتار 15تن برداشت شود و در مجموع پیش بینی ما برداشت 1200گوجه محلی از سطح اراضی این منطقه است.

 

 

وی به بازار فروش این محصول اشاره کرد و ادادمه داد: بازار فروش این محصول شهر  ایوان و شهر ایلام  می باشد ،بعضا هم مشاهده می شود به صورت سوغاتی به استانهای همجوار نیز توسط مردم ارسال می شود.

 

 

سرتنگی ادامه داد:در فرآیند کاشت و داشت و برداشت کارشناسان این مدیریت راهنماییهای لازم را در راستای مبارزه با علفهای هرز ،مبارزه با آفات ....به کشاورزان ارائه می دهند.

 

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است