تازه ترین مطالب

کد مطلب: 27261
تاریخ انتشار: 1. مهر 1397 - 10:41
سرپرست بهزیستی ایوان گفت :خانوارهای بهزیستی ایوان ماهانه چهار میلیارد ریال مستمری دریافت می کنند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،حجت بابایی سرپرست بهزیستی ایوان گفت :در 6 ماهه نخست امسال مستمری 220 نفر از مددجویان و توانخواهان پشت نوبت برقرار شد و بیمه 57 زن سرپرست خانوار نیز با اعتبار 673 میلیون ریال پرداخت شد.

 

وی با بیان اینکه تعداد خانوارهای تحت حمایت بهزیستی ایوان 912 نفر هستند، افزود: پرداخت کمک هزینه تامین جهیزیه به 30 زوج با اعتبار 300 میلیون ریال، پرداخت کمک هزینه موردی به 258 نفر از مددجویان و اقشار آسیب پذیر در مرکز اورژانس اجتماعی با اعتبار 502 میلیون ریال و پرداخت کمک هزینه به 14 مادر باردار و شیرده با اعتبار 70 میلیون ریال از دیگر اقدامات این اداراه در 6 ماهه نخست امسال بوده است.

 

بابایی یادآور شد: در حوزه اجتماعی نیز60 نفر از مددجویان و توانخواهان تحت پوشش به ادارات گاز، آب و فاضلاب و شهرداری جهت دریافت امتیاز رایگان و پروانه ساختمانی معرفی شده اند.
وی در خصوص اقدامات حوزه توانبخشی گفت: تهیه و توزیع وسایل توانبخشی و بهداشتی به تعداد 180نفر، برگزاری کمیسیون پزشکی معلولیت برای 52 نفر، تهیه سند پرداخت حق واگذاری پرونده های توانبخشی به تعداد 280 نفر از اقدامات این حوزه بوده است.

 

بابایی فعالیت های حوزه پیشگیری این اداره را افتتاح مرکز ترک اعتیاد اقامتی آرامش در دهستان سراب ایوان، پیگیری و اجرای طرح غربالگری تنبلی چشم و معاینه سطح اول غربالگری به تعداد یک هزار و 200 نفر در سال 96 همچنین افتتاح مرکز مشاوره حضوری در مرکز بهزیستی زرنه و اجرای 12 طرح آسیب های اجتماعی در سطح شهرستان در سال 97 عنوان کرد.

 

به گفته وی در حوزه اورژانس اجتماعی نیز پذیرش 204 نفر از مراجعین آسیب دیده یا در معرض آسیب این شهرستان، انجام 176مورد مشاوره حضوری و تلفنی، 60 مورد مداخلات تلفنی از طریق خط 123 و در حوزه اشتغال و مسکن نیز پرداخت کمک هزینه ساخت و خرید مسکن به 6 نفر از مددجویان و توانخواهان با اعتبار 190 میلیون ریال در سال 97 صورت گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس