تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27205
تاریخ انتشار: 18. شهريور 1397 - 7:12
رئیس صنعت، معدن و تجارت ایوان از بازگشت به چرخه تولید کشتارگاه سپید مرغ مانشت با اختصاص 80 میلیارد ریال تسهیلات خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری جویزر،"امیدعلی عزتی"؛رئیس صنعت، معدن و تجارت ایوان ، با بیان اینکه این واحد تولیدی از ابتدای اخذ پروانه فعالیت از معافیت مالیاتی به مدت ۱۰ سال برخوردار بوده، اظهار داشت: این کشتارگاه اواخر سال گذشته به علت مشکلات مالی بعد از 13 سال فعالیت تعطیل شد و در این مدت مرغ های استان ایلام از کشتارگاه های استان کرمانشاه، همدان، کردستان و لرستان تامین می شد و این موضوع باعث افزایش قیمت مرغ در استان ایلام شده بود.

 

وی افزود: اعتبار لازم برای خرید و تغییر مالکیت کشتارگاه صنعتی سپید مرغ مانشت از محل اعتبارات و تسهیلات سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تامین شده و از محل این سامانه 80 میلیارد ریال تسهیلات به عنوان سرمایه در گردش و ثابت در اختیار اتحادیه مرغداران ایلام قرار گرفته که با معرفی بانک عامل این اتحادیه کشتارگاه را از مالک فعلی خریداری و به مالکیت اتحادیه در آورد.

 

وی تاکید کرد: با تغییر مالکیت کشتارگاه به نام اتحادیه مرغداران به نوعی زنجیره تولید مرغ استان ایلام تکمیل تر و از فرایند جوجه ریزی تا کشتار و حمل مرغ در داخل خود استان انجام خواهد گرفت.

 

به گفته رئیس صنعت، معدن و تجارت ایوان کشتارگاه صنعتی سپید مرغ مانشت ایوان با ظرفیت تولید سالانه سه میلیون قطعه ضمن اشتغال 230 نفر امکان تنظیم قیمت و بهداشت گوشت مرغ مصرفی استان ایلام را فراهم کرده بود.

 

عزتی اضافه کرد: واحد تولیدی آرد ستاره غرب ایوان نیز با ظرفیت تولید سالانه 60 هزار تن و اشتغالزایی 22 نفر سال گذشته به بهره برداری رسیده و قادر به تامین آرد مورد نیاز استان ایلام و شهرستان ایوان است.

 

وی از دیگر اقدامات این سازمان را احیا و بازگشت واحد تولیدی فوم واقع در شهرک صنعتی ایوان به چرخه تولید و بازگشت واحد تولیدی پلی اتیلن با اشتغالزایی پنج تا هشت نفر در آینده ای نزدیک عنوان کرد.

 

عزتی با بیان اینکه فاز دوم کارخانه نورد ایوان نیز راه اندازی شده، گفت: این کارخانه با 80 درصد پیشرفت فیزیکی و اشتغالزایی مستقیم 150 نفر شمش فولادی تولید می کند.

 

وی یادآور شد: معرفی واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال جهت دریافت تسهیلات در راستای بازگشت به چرخه تولید و اختصاص هفت هزار و 500 میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت به بافندگان فرش دستباف در این شهرستان از اقداماتی است که طی یک سال گذشته صورت گرفته است.

 

وی افزود: تاکنون 131 طرح واحد تولیدی و کارگاهی از طریق سامانه کارا برای پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی ثبت شده است.

 

عزتی گفت: همچنین طی یک سال گذشته تاکنون 390 پرونده واحد صنفی متخلف جهت صدور حکم به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی شده است. 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال