تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27146
تاریخ انتشار: 20. مرداد 1397 - 21:03
فرمانده انتظامی ایوان گفت:
کاهش 50درصدی سرقت در ایوان
فرمانده انتظامی شهرستان ایوان گفت: 50 درصد جرائم در حوزه سرقت شهرستان ایوان سال 97 کاهش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،سرهنگ سعید عالیپور روز شنبه بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان ایوان اظهار داشت: امسال شاخص جرم در ایوان کاهش چشمگیری داشته و سارقان مسلح احشامی که مدتها باعث آزاد و اذیت مردم بخصوص دامداران شده بودند توسط نیروی انتظامی دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

 

وی افزود: میزان جرم در شهرستان ایوان چهار و نیم درصد جرایم کل استان است و امیدواریم این میزان به کمترین حد ممکن برسد.
فرمانده انتظامی ایوان با بیان اینکه با توزیع کنندگان خرده فروش نیز برخورد قانونی صورت گرفته، گفت: نیروی انتظامی در تلاش است امنیت این شهرستان را در حوزه های مختلف تامین کند و برای اثربخشی بیشتر به همکاری، همدلی و روشنگری رسانه ها به عنوان یک ابزار اجتماعی نیاز است.

 

سرهنگ عالیپور تاکید کرد: رسانه ها می توانند در افزایش امنیت و استواری جامعه نقش داشته باشند ولی باید با حفظ مصالح نظام به آسیب شناسی معضلات اجتماعی بپردازند.

 

وی یادآور شد: خشونت، بزهکاری، فقر و اعتیاد در هر جامعه ای وجود دارد و شهرستان ایوان نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما اطلاع رسانی در این زمینه توسط رسانه ها نباید باعث برهم زدن آرامش روانی و اجتماعی مردم شود.
فرمانده انتظامی شهرستان ایوان اضافه کرد: نشر اخبار غیر واقعی، ترویج فضای بی اعتمادی در سطح جامعه، تخریب شخصیت های مذهبی، علمی و سیاسی، ترویج خرافات در سطح جامعه، سست شدن پایه های اعتقادی افراد، اضطراب شخصی و اجتماعی را بدنبال دارد که قابل پیگیری و با آنان برخورد قانونی صورت می گیرد.

 

سرهنگ عالی پور تاکید کرد: برای جلوگیری از گسترش مطالب کذب باید افراد همواره به صحت و سقم اخبار دریافتی و منبع خبر توجه کرده و پس از اطمینان به انتشار آن اقدام کنند.

 

وی با بیان اینکه رسـانه ها کارکردی امنیت سـاز دارنـد و در ایجاد امنیت از نقشـی مؤثر برخوردارنـد، افزود: رسـانه ها با در نظر گفتن ارکان اصلی انتشار اخبار و اطلاعات از جمله سرعت، دقت و صحت و بدور از حاشیه در برقـراری امنیـت اجتماعـی، جامعه پذیـر کردن افـراد، ایجاد یکپارچگـی، هماهنگی اجتماعـی و وجـدان جمعـی مؤثرنـد.

 

 

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است