تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27145
تاریخ انتشار: 19. مرداد 1397 - 21:55
رئیس اداره میراث فرهنگی ایوان:
سه اقامتگاه بوم گردی در ایوان ایجاد می شود
رئیس اداره میراث فرهنگی ایوان گفت: راه اندازی سه اقامتگاه بوم گردی ایوان شامل خوران، سراب ایوان و روستای سرتنگ در دستور کار قرار دارد و موافقت اصولی منطقه تفرجی خوران اخذ شده و در دست بررسی است

به گزارش پایگاه خبری جویزر،اکبر چراغی رئیس اداره میراث فرهنگی ایوانافزود: با توجه به ظرفیت های بکر این مناطق و شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب تقاضا برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در دستور کار است.
وی ادامه داد: برای احداث خانه های بوم گردی و تبدیل خانه های روستایی به اقامتگاه های بوم گردی تسهیلات کم بهره 6 درصدی با بازپرداخت پنج ساله و تنفس یک ساله برای ساخت، تعمیر، بازسازی و نوسازی پرداخت می شود.
چراغی در خصوص ایجاد سه واحد اقامتی در این شهرستان یادآور شد: سه واحد سوییت اقامتی در مجتمع تفریحی توریستی سد کنگیر ایوان نصب شده که تاثیر بسزایی در زمینه جذب گردشگر دارد و طبعا اشتغال را نیز بدنبال دارد.
وی با بیان اینکه این مجتمع به بخش خصوصی واگذار شده، یادآور شد: 6 میلیارد ریال از محل اعتبارات اشتغال روستایی و یک میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی امید به این بخش پرداخت شده است.
چراغی ادامه داد: ظرفیت های بکر گردشگری تاریخی، طبیعی و اقتصادی در روستاهای ایوان و توانمندی در تولید محصولات باغی و صنایع دستی از مزیت های این شهرستان برای جذب گردشگری کشاورزی و روستایی است.
وی با بیان اینکه یکی از زیر ساخت های لازم برای توسعه گردشگری، تاسیس مراکز اقامتی روستایی است، گفت: اقامتگاه های بوم گردی جاذبه های دیدنی و طبیعی هستند که با استفاده از امکانات محل ساماندهی می شوند تا گردشگران ضمن استفاده از طبیعت و چشم اندازهای گردشگری با صنایع دستی و آداب و رسوم محلی هم آشنا شوند.
رئیس اداره میراث فرهنگی ایوان افزود: مجوز راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در سطح شهر متناسب با شرایط و ظرفیت شهرستان با دارا بودن توجیه بدون هیج محدودیتی صادر می شود.
چراغی تاکید کرد: ایجاد درآمد پایدار برای روستاییان، حفظ محیط زیست، حفظ معماری بومی، اشاعه فرهنگ و بازآفرینی رسوم، بازی های بومی، محلی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها از اهداف اجرای طرح بوم گردی است.

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است