تازه ترین مطالب

کد مطلب: 27100
تاریخ انتشار: 30. ارديبهشت 1397 - 8:24
رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: اگر سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه بودجه توافق کنند و 25 هزار سهمیه استخدامی به دانشگاه فرهنگیان بدهند، می توانیم در 16 رشته تحصیلی، دانشجویان پسر و دختر را جذب کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به پرسشی پیرامون برنامه‌های این دانشگاه در خصوص تأمین نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: در 98 پردیس و مرکز دانشگاه فرهنگیان، 25 هزار ظرفیت خالی وجود دارد که مطالبه و برنامه اصلی ما تأمین این تعداد دانشجو است.

وی ادامه داد: اگر سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه بودجه توافق کنند و 25 هزار سهمیه استخدامی به دانشگاه فرهنگیان بدهند، می توانیم در 16 رشته تحصیلی، دانشجویان پسر و دختر را جذب کنیم.

خنیفر با بیان اینکه 9350 فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان در مهر ماه وارد مدارس می‌شوند، تصریح کرد: اگر دانشگاه فرهنگیان حمایت شود و بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی پردیس‌ها و مراکز انجام گیرد، می‌توان هر سال 20 هزار دانشجو معلم جذب کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان از طرح بلند مدت 100 ساله برای دانشگاه جامع تربیت معلم خبر داد و افزود: در این طرح 31 دانشگاه تربیت معلم در هر استان با فضایی به وسعت 100 هزار هکتار پیش‌بینی شده است که خیرین 11 استان کشور برای تخصیص زمین با وسعت 100 تا 300 هزار هکتار اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی ادامه داد: امکان اجرای این طرح‌ها وجود دارد که اگر عملیاتی شود به جرأت می‌توان ادعا کرد هر سال 40 تا 45 هزار دانشجو معلم می‌‌شود جذب کرد.

خنیفر افزود: با وضع موجود و با همین پردیس‌ها و مراکز، می‌توانیم امسال 25 هزار دانشجو معلم و از سال بعد 10 هزار دانشجو جذب شود تا کم‌کم مشکلات تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش رفع شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا