تازه ترین مطالب

کد مطلب: 27085
تاریخ انتشار: 28. ارديبهشت 1397 - 16:23
دادستان ایوان گفت: با افرادی که در سطح شهرستان عمداً مرتکب روزه‌ خواری علنی متجریانه و به قصد حرمت‌شکنی ماه مبارک رمضان شوند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،مالک بهادری دادستان ایوان در گفتگو با خبرنگارما گفت: افرادی که بدون توجه به حرمت ماه مبارک رمضان اقدام به روزه خواری در ملاعام کنند، بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵،  مجرم محسوب می شوند و به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق، محکوم خواهند شد.

 

وی اظهار کرد: گردشگران و مسافرانی که برای تفریح به مناطق گردشگری شهرستان سفر می کنند با حفظ حرمت ماه رمضان در فضای بسته اقدام به مصرف آب و غذا نمایند.

 

دادستان ایوان افزود: همچنین به واحدهای صنفی، اغذیه‌ فروشی‌ها و رستورانها توصیه شده از اذان صبح تا زمان افطار اقدام به پخت و پز نکرده و حرمت این ماه را حفظ کنند.

 

وی با بیان اینکه برای آسیب ندیدن فضای معنوی درجامعه حفظ شعائر دینی در ماه رمضان  الزامی است، تصریح کرد: روزه داری تکلیفی شرعی است و اگر کسانی به دلیل بیماری و یا داشتن عذر شرعی قادر به گرفتن روزه نیستند باید حرمت این ماه را نگهدارند و در ملاءعام روزه خواری نکنند.

 

این مقام قضایی یادآورشد: با افرادی که در شهرستان  عمداً مرتکب روزه‌خواری علنی متجریانه و به قصد حرمت‌شکنی ماه مبارک رمضان شوند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: در زمینه پیشگیری از روزه‌ خواری در ملأعام، کار مسئولان به ویژه متولیان فرهنگی خطیرتر و مضاعف است که می‌طلبد وظیفه و نقش خود را به نحو احسن انجام دهند.

 

بهادری با بیان اینکه  انجام مراحل امر به معروف و نهی از منکر در آموزه‌های دینی است، گفت: از نیروهای تذکر لسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نیروهای انتظامی و افراد متدین درخواست می‌شود که در برخورد با روزه‌خواران علنی خویشتن‌دار بوده و با زبان لین و شایسته تذکر دهند.

 

وی افزود : ماه مبارک رمضان بسیاری از نهادهای خیریه و خیران فعال‌تر شده و برای کمک به همنوع به ویژه آزادی زندانیانی که تمکن مالی ندارند و در حبس به سر می‌برند، اقدام می‌کنند.

 

دادستان ایوان خاطرنشان کرد: طبق روایات و فرمایشات ائمه اطهار(ع) ثواب و اجر انجام کار خیر در ماه مبارک رمضان بیشتر از ماه‌های دیگر است که می‌طلبد انسان از خیرات، برکات و فیوضات این ماه به نحو استفاده کرده و بهره لازم را ببرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95