تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27085
تاریخ انتشار: 28. ارديبهشت 1397 - 16:23
دادستان ایوان گفت: با افرادی که در سطح شهرستان عمداً مرتکب روزه‌ خواری علنی متجریانه و به قصد حرمت‌شکنی ماه مبارک رمضان شوند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،مالک بهادری دادستان ایوان در گفتگو با خبرنگارما گفت: افرادی که بدون توجه به حرمت ماه مبارک رمضان اقدام به روزه خواری در ملاعام کنند، بر اساس ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵،  مجرم محسوب می شوند و به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق، محکوم خواهند شد.

 

وی اظهار کرد: گردشگران و مسافرانی که برای تفریح به مناطق گردشگری شهرستان سفر می کنند با حفظ حرمت ماه رمضان در فضای بسته اقدام به مصرف آب و غذا نمایند.

 

دادستان ایوان افزود: همچنین به واحدهای صنفی، اغذیه‌ فروشی‌ها و رستورانها توصیه شده از اذان صبح تا زمان افطار اقدام به پخت و پز نکرده و حرمت این ماه را حفظ کنند.

 

وی با بیان اینکه برای آسیب ندیدن فضای معنوی درجامعه حفظ شعائر دینی در ماه رمضان  الزامی است، تصریح کرد: روزه داری تکلیفی شرعی است و اگر کسانی به دلیل بیماری و یا داشتن عذر شرعی قادر به گرفتن روزه نیستند باید حرمت این ماه را نگهدارند و در ملاءعام روزه خواری نکنند.

 

این مقام قضایی یادآورشد: با افرادی که در شهرستان  عمداً مرتکب روزه‌خواری علنی متجریانه و به قصد حرمت‌شکنی ماه مبارک رمضان شوند، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: در زمینه پیشگیری از روزه‌ خواری در ملأعام، کار مسئولان به ویژه متولیان فرهنگی خطیرتر و مضاعف است که می‌طلبد وظیفه و نقش خود را به نحو احسن انجام دهند.

 

بهادری با بیان اینکه  انجام مراحل امر به معروف و نهی از منکر در آموزه‌های دینی است، گفت: از نیروهای تذکر لسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نیروهای انتظامی و افراد متدین درخواست می‌شود که در برخورد با روزه‌خواران علنی خویشتن‌دار بوده و با زبان لین و شایسته تذکر دهند.

 

وی افزود : ماه مبارک رمضان بسیاری از نهادهای خیریه و خیران فعال‌تر شده و برای کمک به همنوع به ویژه آزادی زندانیانی که تمکن مالی ندارند و در حبس به سر می‌برند، اقدام می‌کنند.

 

دادستان ایوان خاطرنشان کرد: طبق روایات و فرمایشات ائمه اطهار(ع) ثواب و اجر انجام کار خیر در ماه مبارک رمضان بیشتر از ماه‌های دیگر است که می‌طلبد انسان از خیرات، برکات و فیوضات این ماه به نحو استفاده کرده و بهره لازم را ببرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس