تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27045
تاریخ انتشار: 18. ارديبهشت 1397 - 7:14
با حضور مسئولین استانی و شهرستانی مراسم باشکوهی به مناسبت گرامیداشت یادو خاطره استاد مرتضی مطهری و مقام معلم در شهرستان ایوان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،همزمان با سالروز شهادت استاد فرزانه مرتضی مطهری و هفته معلم مراسم جشن باشکوهی از سوی مدیریت آموزش وپرورش ایوان و با حضور مدیران ،مسئولین استانی و شهرستانی ،خانواده های معظم شهداء فرهنگی و مدیران مدارس در محل اردوگاه شهدای هفتم تیر خوران برگزار گردید.

در ابتدای مراسم علیرضا پناهی مدیر آموزش و پرورش ایوان ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و حضار محترم حاضر در مراسم ، هفته گرامیداشت مقام معلم و شهادت استاد فرزانه مرتضی مطهری را تبریک گفت و بیان کرد :  تمام تحولات بشری ناشی از آموزش و آموختن است و در راستای همین آموزش و پرورش است که انسان به جایگاه اشرف مخلوقات رسیده است.انسان هیچگاه از آموزش ضرری ندیده است و این همان راهیست که انسان را به انسانیت و تعالی میرساند.
ایشان افزود :درست است که معلمی یک شغل است اما یک اندیشه بزرگ است که انسانهای بزرگی را خلق میکند. معلمی هنر اندیشیدن است ، هنر اندیشه ای است که میتواند جامعه ای را به سمت و سوی پیشرفت و تعالی ببرد.

پناهی همچنین گزارشی از برنامه ها،دستاوردها و موفقیت های آموزش و پرورش شهرستان ایوان را در طی سال گذشته به سمع و نظر حاضرین در مراسم رساند.

در ادامه حجت الاسلام حیدری امام جمعه ایوان عنوان کرد :معلمی در بین تمامی مشاغل در جامعه بهترین و مقدس ترین شغل است چون در طول تاریخ معلم جایگاه ویژه ای داشت اما دین اسلام آنرا بارزتر کرد . آنجایی که پیامبر بارها فرمود: من معلم برگزیده شده ام. امامان دین ما آنقدر برای علم ومعلم احترام و ارزش قائل بودند که امام علی میفرمایند : هرکس یک کلمه به من بیاموزد مرا بنده خویش نموده است . معلم حکیمی است که خار جهل و نادانی را از پای فرزندان و انسان ها بیرون میکشد وبه جای آن گل عشق و محبت می کارد.

در ادامه مهندس سبزی فرماندار شهرستان ایوان هم با گرامیداشت یادو خاطره ی استاد مطهری و همچنین اشاره به تقارن این روز با روز گرامیداشت مقام معلم، بیان کرد: تعلیم یکی از شئون الهی است و اول معلم عالم خود پروردگار است که قرآن را آموخت وخداوند این موقعیت را به پیامبران و اولیاء خود ارزانی کرد تا به راهنمایی و هدایت بشر بپردازد.

ایشان در مورد نقش معلم در جامعه عنوان کرد: نقش معلم در جامعه همانند نقش انبیاست، انبیاء خدا بخاطر هدایت و راهنمایی بندگان خدا آمدند و معلمان هم به راهنمایی و هدایت انسان ها می‌پردازند.

خانم اسلامی معاونت محترم مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام هم به پاس جایگاه مقدس و زحمات معلمان، این شمع های فروزان در راه تربیت فرزندان ایران اسلامی گفت : بایداین ایام را گرامی داشت و از شان معلمان تجلیل به عمل آورد.وی افزود:  قطعا تعلیم و تربیت انسانها پاداش فراوانی دارد و کسانی که خالصانه به امر تعلیم مشغولند از چنین پاداشی بی نصیب نخواهند بود.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم ، از معلمان نمونه سال جاری شهرستان و خانواده های معظم شهدای فرهنگی با اهداءهدایا و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد که خانم زیبا صادقی معلم نمونه شهرستان و خانواده معظم شهید فرهنگی خلیل رشیدی جوایز نقدی خود را به دانش آموزان بی بضاعت اهداء نمودند.

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است