تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27028
تاریخ انتشار: 16. ارديبهشت 1397 - 6:48
معاون فرهنگی دادگستری کل استان ایلام گفت: حفظ حقوق مردم و خواسته‌های قانونی افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و همچنین بالا بردن شأن و منزلت دستگاه قضایی نزد مراجعان و مخاطبان باید در راس اقدامات و برنامه ریزی‌ها باشد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛حجت الاسلام و المسلمین محمدسجاد امیری معاون فرهنگی دادگستری کل استان ایلام از حوزه قضایی شهرستان ایوان و دادگاه بخش زرنه بازدید کرد.

در این دیدار که با حضور رئیس دادگستری شهرستان ایوان، قضات و کارکنان برگزار شد معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف یکی از بزرگترین برکات و پشتوانه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هر اندازه که حضور مردم در حمایت از نظام و انقلاب بیشتر باشد نظام و حکومت اسلامی در عرصه‌های بین المللی و مبارزه با استکبار قوی‌تر و قدرتمند‌تر است.

وی گفت: لذا اهتمام به حفظ حقوق مردم و خواسته‌های قانونی افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و همچنین بالا بردن شأن و منزلت دستگاه قضایی نزد مراجعان و مخاطبان از اهدافی است که می‌بایست برای آن برنامه ریزی صورت پذیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: ارائه خدمات مناسب به مردم از اهداف دستورالعمل تکریم ارباب رجوع بوده و در فرآیند رسیدگی عادلانه، رفتار و نحوه مناسب برخورد با مردم و مراجعه کنندگان می‌تواند شیرینی عدالت را به کام آنان بنشاند و موجب ارتقاء و شأن و منزلت دستگاه قضایی و از مهمترین اهداف و سیاست‌های معاونت فرهنگی قوه قضاییه است.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هسته‌های جهادی گفت: معاونت فرهنگی دادگستری استان در اجرای برنامه‌ها و تعالیم فرهنگی به دنبال ارتقای اخلاق حرفه‌ای و آرامش بیشتر قضات و کارکنان در محل کار و اداره است و مسئولین قضایی و کارکنان هر چه می‌توانند در راستای ترویج فرهنگ دینی و سازمانی در محیط کار و شغل خود وقت بگذارند و تلاش کنند و بی شک این تلاش آنان موجب خنثی سازی توطئه‌های نرم دشمنان نظام و ارتقا فرهنگ دینی و بصیرت انقلاب را بدنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام امیری با اشاره به تأکیدات قرآن کریم و انبیاء الهی در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش و ایجاد اخوت در بین مردم گفت: معاونت فرهنگی دادگستری با تدابیر و مدیریت عالی و توانمند ریاست کل دادگستری در جهت فرهنگ سازی و نهادینه کردن صلح و سازش و برنامه ریزی در جهت ترویج این فرهنگ در تلاش است.

معاون فرهنگی دادگستری ایلام گفت: نتیجه این کار می‌تواند کاهش ورودی پرونده‌ها و پیشگیری از وقوع جرم و جنایت و اختلافات و منازعات جامعه باشد.

وی افزود: تبیین و اشاعه فرهنگ صلح وسازش و آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و مقررات و مسئولیت‌های مدنی و لزوم استفاده قدرت و نفوذ مصلحین و ریش سفیدان و تأثیر گذاری آموزش و اطلاع رسانی امری ضروری و عامل مهمی در جهت جلوگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی است.

امیری بیان کرد: اجرای صحیح و درست برنامه‌های فرهنگی با رویکرد توجه به ویژگی‌های روحی و انسانی و با رعایت انتقال آموزه‌های دینی از شیوه‌های درست دستیابی به تعالیم فرهنگی بوده و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ارائه خدمت بیشتر به مردم است.

وی در خاتمه با آرزوی توفیق برای کلیه قضات و کارکنان دادگستری حوزه قضایی شهرستان ایوان گفت: با توجه به اینکه دستگاه قضایی ملجاء و پناهگاه مردم و مرجع احقاق حق و رفع تظلم بوده و کار آن بر اساس عدالت محوری است لذا قضات و کارکنان خدوم و زحمتکش دادگستری در آداب و محاکمات رسیدگی عدالت را سرلوحه کار خود قرار داده و خداوند را ناظر بر اعمال و رفتار خود دانسته و در راه خشنودی پروردگار متعال گام بردارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است