تازه ترین مطالب

کد مطلب: 27028
تاریخ انتشار: 16. ارديبهشت 1397 - 6:48
معاون فرهنگی دادگستری کل استان ایلام گفت: حفظ حقوق مردم و خواسته‌های قانونی افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و همچنین بالا بردن شأن و منزلت دستگاه قضایی نزد مراجعان و مخاطبان باید در راس اقدامات و برنامه ریزی‌ها باشد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛حجت الاسلام و المسلمین محمدسجاد امیری معاون فرهنگی دادگستری کل استان ایلام از حوزه قضایی شهرستان ایوان و دادگاه بخش زرنه بازدید کرد.

در این دیدار که با حضور رئیس دادگستری شهرستان ایوان، قضات و کارکنان برگزار شد معاون فرهنگی دادگستری استان ایلام ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف یکی از بزرگترین برکات و پشتوانه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است و هر اندازه که حضور مردم در حمایت از نظام و انقلاب بیشتر باشد نظام و حکومت اسلامی در عرصه‌های بین المللی و مبارزه با استکبار قوی‌تر و قدرتمند‌تر است.

وی گفت: لذا اهتمام به حفظ حقوق مردم و خواسته‌های قانونی افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می‌کنند و همچنین بالا بردن شأن و منزلت دستگاه قضایی نزد مراجعان و مخاطبان از اهدافی است که می‌بایست برای آن برنامه ریزی صورت پذیرد.

این مقام مسئول ادامه داد: ارائه خدمات مناسب به مردم از اهداف دستورالعمل تکریم ارباب رجوع بوده و در فرآیند رسیدگی عادلانه، رفتار و نحوه مناسب برخورد با مردم و مراجعه کنندگان می‌تواند شیرینی عدالت را به کام آنان بنشاند و موجب ارتقاء و شأن و منزلت دستگاه قضایی و از مهمترین اهداف و سیاست‌های معاونت فرهنگی قوه قضاییه است.

وی با اشاره به برنامه‌های فرهنگی و هسته‌های جهادی گفت: معاونت فرهنگی دادگستری استان در اجرای برنامه‌ها و تعالیم فرهنگی به دنبال ارتقای اخلاق حرفه‌ای و آرامش بیشتر قضات و کارکنان در محل کار و اداره است و مسئولین قضایی و کارکنان هر چه می‌توانند در راستای ترویج فرهنگ دینی و سازمانی در محیط کار و شغل خود وقت بگذارند و تلاش کنند و بی شک این تلاش آنان موجب خنثی سازی توطئه‌های نرم دشمنان نظام و ارتقا فرهنگ دینی و بصیرت انقلاب را بدنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام امیری با اشاره به تأکیدات قرآن کریم و انبیاء الهی در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش و ایجاد اخوت در بین مردم گفت: معاونت فرهنگی دادگستری با تدابیر و مدیریت عالی و توانمند ریاست کل دادگستری در جهت فرهنگ سازی و نهادینه کردن صلح و سازش و برنامه ریزی در جهت ترویج این فرهنگ در تلاش است.

معاون فرهنگی دادگستری ایلام گفت: نتیجه این کار می‌تواند کاهش ورودی پرونده‌ها و پیشگیری از وقوع جرم و جنایت و اختلافات و منازعات جامعه باشد.

وی افزود: تبیین و اشاعه فرهنگ صلح وسازش و آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و مقررات و مسئولیت‌های مدنی و لزوم استفاده قدرت و نفوذ مصلحین و ریش سفیدان و تأثیر گذاری آموزش و اطلاع رسانی امری ضروری و عامل مهمی در جهت جلوگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی است.

امیری بیان کرد: اجرای صحیح و درست برنامه‌های فرهنگی با رویکرد توجه به ویژگی‌های روحی و انسانی و با رعایت انتقال آموزه‌های دینی از شیوه‌های درست دستیابی به تعالیم فرهنگی بوده و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و ارائه خدمت بیشتر به مردم است.

وی در خاتمه با آرزوی توفیق برای کلیه قضات و کارکنان دادگستری حوزه قضایی شهرستان ایوان گفت: با توجه به اینکه دستگاه قضایی ملجاء و پناهگاه مردم و مرجع احقاق حق و رفع تظلم بوده و کار آن بر اساس عدالت محوری است لذا قضات و کارکنان خدوم و زحمتکش دادگستری در آداب و محاکمات رسیدگی عدالت را سرلوحه کار خود قرار داده و خداوند را ناظر بر اعمال و رفتار خود دانسته و در راه خشنودی پروردگار متعال گام بردارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید