تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26987
تاریخ انتشار: 3. ارديبهشت 1397 - 13:37
وزیر کشور لبنان که از چهره‌های نزدیک به جریا ن «۱۴ مارس» است، ابراز نگرانی کرد تعدد لیست‌های انتخاباتی منجر به کم‌تر شدن شانس جریان المستقبل در برابر حزب‌الله خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛«نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان و از چهره‌های نزدیک به جریان «14 مارس» به اظهارات اخیر «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله درباره انتخابات واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش وبگاه «المستقبل»، وی اعلام کرد اینکه نصرالله گفت «هر کسی خارج از لیست حزب‌الله و جنبش امل رأی دهد گویا علیه مقاومت رأی داده است»، دیگر اینکه نصرالله به قطار انتخاباتی حزب‌الله در بیروت پیام داده که خطر داخلی در بیروت بزرگتر از خطر اسرائیلی است، پیام‌های مذکور بر این موضوع تأکید دارد که قیاس نبرد در پیام‌های او قیاس «انتخابات» نیست بلکه به سرنوشت تصمیم‌های سیاسی در پارلمان اشاره می‌کند ، نبرد از بیروت آغاز و به دیگر مناطق لبنان کشیده می‌شود.

وی در ادامه بر همپیمانی المستقبل و «ولید جنبلاط» رئیس حزب‌ سوسیالیست ترقی‌خواه تأکید کرد و سپس گفت: تعداد زیاد لیست‌ها از سهم لیست المستقبل در برابر حزب‌الله خواهد کاست ، بیم آن می‌رود که اگر ساکنان بیروت مشارکت گسترده نداشته باشند آنچه حزب الله در 7 مارس 2008 درباره سلاحش نتوانست محقق کند در انتخابات 6 می 2018 به آن برسد.

در سال 2008 درگیری‌های شدیدی میان مخالفان و موافقان حزب‌الله در بیروت رخ داد؛ این درگیری‌ها در لبنان یادآور جنگ داخلی پانزده ساله (1975 تا 1990 ) در این کشور بود. اتفاق مذکور پس از آن آغاز شد که دولت لبنان اقدام به بستن شبکه‌ای مخابراتی وابسته به حزب‌الله کرد و برخی عناصر علیه حزب‌الله اقدام مسلحانه کردند.

انتخابات لبنان قرار است در 16 اردیبهشت ماه 1397 و  برای اولین بار بر اساس نظام تناسبی برگزار شود.

«جریان 8 مارس» به تفرقه‌ای که «جریان 14 مارس» طی ۲ سال اخیر با آن مواجه بوده، دچار نیست و این جریان برای ائتلاف در راستای منافع انتخاباتی، موفق‌تر عمل کرده است. همین موضوع منجر به نگرانی بسیار 14 مارسی‌ها شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است