تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26936
تاریخ انتشار: 27. فروردين 1397 - 7:43
رئیس‌جمهور آلمان روز یکشنبه درباره گسترش شکاف‌ها بین روسیه و کشورهای غربی هشدار داد و از آن ابراز نگرانی کرد.

ه گزارش پایگاه خبری جویزر؛«فرانک والتر اشتاین‌مایر»، رئیس‌جمهور آلمان روز یکشنبه درباره گسترش شکاف‌ها میان روسیه و غرب بر سر مسمومیت یک جاسوس دوجانبه روس‌تبار در شهر «سالزبری» انگلیس هشدار داد. 

رئیس‌جمهور آلمان در گفت‌وگو با روزنامه «بیلد» مسمومیت «سرگئی اسکریپال»، جاسوس دوجانبه روس‌تبار را «رویدادی بسیار جدی» توصیف کرد و گفت: «بایستی درباره شکاف میان روسیه و غرب که تبعات آن از این مورد بسیار فراتر می‌روند نگران باشیم.»

اسکریپال پیشتر سرهنگ سرویس اطلاعاتی ارتش روسیه بود و در سال 2010 با جاسوس‌های روس که در غرب گرفتار شده‌ بودند مبادله شد و از انگلیس پناهندگی گرفت. در سال 2006 یک دادگاه روسیه‌ای اسکریپال را به دلیل همکاری با سرویس MI6 در دوران خدمتش در ارتش روسیه به خیانت متهم کرده بود.

اسفندماه سال گذشته اسکریپال و دختر 33 ساله‌اش در یک مرکز خرید در شهر «سالزبری» انگلیس بی‌هوش پیدا شدند. در پی این حادثه، دولت انگلیس بلافاصله روسیه را به دخالت داشتن در این حادثه متهم کرد. 

دولت روسیه دست داشتن در مسمویت اسکریپال را رد کرده و از انگلستان خواسته تیم تحقیق مشترکی درباره این حادثه تشکیل شود. با این وجود، لندن از ارائه شواهد در این رابطه و همکاری با مسکو خودداری کرده است.

 وزارت خارجه روسیه همچنین اعلام کرده بررسی پرونده اسکریپال نشان می‌دهد  یک روز قبل از مسمومیت اسکریپال مرکز «پورتون داون» انگلیس در اقدامی مشکوک مقابله با آلودگی‌های شیمیایی و بیولوژیک را تمرین کرده است. 

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است