تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26930
تاریخ انتشار: 27. فروردين 1397 - 7:10
روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در سرمقاله روز یکشنبه خود پیروزی محور ایران-روسیه-سوریه در جنگ سوریه را یک واقعیت راهبردی خوانده که با بمباران نمی‌توان آن را تغییر داد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در سرمقاله روز یکشنبه خود به چالش‌های ادامه‌دار «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در سوریه، بعد از تجاوز موشکی به این کشور پرداخته است.

وال‌استریت‌ژورنال درباره جمله «مأموریت تکمیل شد» که ترامپ بعد از حمله موشکی به سوریه اظهارنظر کرده و گفته در صورتی که هدف ترامپ از حمله بامداد شنبه تنها تنبیه بشار اسد بوده، این عبارت صحیح است. 

رسانه آمریکایی در ادامه، اما نوشته اگر ترامپ به دنبال مهار ایران و روسیه، کاهش احتمال بروز جنگی دیگر در غرب آسیا و جلوگیری از تبدیل شدن سوریه به تولیدکننده تروریست در دنیا است به «راهبردی بلندپروازانه‌تر» نیاز دارد.

وال‌استریت‌ژورنال هم همانند دیگر رسانه‌ها و تحلیلگران بین‌المللی به این واقعیت اذعان کرده که حمله موشکی، واقعیت‌های بنیادین مربوط به میدان جنگ در سوریه را تغییر نخواهد داد. 

در سرمقاله این روزنامه آمده است: «یک بمباران، واقعیت‌های بنیادین مربوط به میدان نبرد در سوریه یا این واقعیت راهبردی که محور روسیه-ایران-اسد در حال پیروزی است را تغییر نمی‌دهد.»  

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است