تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26914
تاریخ انتشار: 23. فروردين 1397 - 7:40
بارش باران در شهرایوان سبب ایجاد آبگرفتگی در معابر و اختلال در عبور و مرور شهری شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛هر ساله با شروع بارش های فصلی، چهره شهر در بیشتر خیابانها و معابر دگرگون شده و علاوه بر اینکه در برخی معابر و خیابانهای شهر شاهد به وجود آمدن دریاچه های کوچکی می شویم، در برخی مناطق دیگر که وضع بهتری دارند، چاله هایی که به هر دلیلی به تعدادشان افزوده می شود، پر از آب شده و برای شهروندان، عابران پیاده و حتی خودروها مشکل ساز شده وسبب کندی حرکت می شود .

 

 

آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها معضلی است که پس از هر بارندگی نه چندان شدید شاهد نارضایتی و اعتراض شهروندان در هر  گوشه و کنار هستیم اما نکته مهم این است که این نارضایتی و اعتراض به وضع شهر را کسی پاسخگو نیست.

 

 

وقتی باران شروع به باریدن می کند، دیگر منتظر اطلاع رسانی یا هماهنگ شدن سازمانها نمی ماند و زباله ها و آشغال های درون جوی ها چنان سریع دور هم جمع می شوند تا در یک چشم برهم زدن تمام آبها را به معابر و خیابان ها جاری کنند. البته مشکل باران و جوی و زباله و عدم وجود لجن کش نیست. مشکل در عدم برنامه ریزی مناسب و اتخاذ تدابیر لازم برای شهر است.

 

اما چیزی که در این بین می توان به آن پرداخت این است  با وجود اینکه بیشتر خیابانهای شهر ایوان از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند اما درخیابان اصلی که محل تردد شهروندان ایوانی است شاهد آن هستیم که  با هر بارندگی  معابر دچار سیلابی شدن می شوند.

 

 

اسماعیلی از شهروندان ایوانی در گفتگو با خبر نگار ما اظهار کرد : طی سالهای گذشته شاهد باران های شدیدتر از الان بودیم اما با توجه به اینکه آبراها و جداول از کیفیت مناسبی برخوردار بودند  بارشها فقط در آن مسیرها  هدایت می شدند و شاهد تجمع آب در مسیرها و خیابانها به این شکل نبودیم.

 

 

وی ادامه داد:شهرداری  باید به هشدارهایی که سازمان هواشناسی به صورت اطلاعیه منتشر می کند توجه داشته باشد و چند روز قبل با لایروبی و تنظیف آبراها  از تجمع زباله ها در مسیر خودداری کند چرا که یکی از دلایل این آبگرفتگی ها در کنار بارش شدید باران همین مسدود شدن  مسیر آبراها است.

 

 

 این شهروند ایوانی  بیان کرد : امیدواریم شاهد بارش های بیشتری باشیم.

 

 

 

به هر حال چند روز بارندگی در شهر باز هم  تکرار مکررات و معضلاتی بود که هر سال این شهر با آن درگیر است و گویا این درد قرار نیست درمان شود تا نباریدن باران و خشکسالی یک درد و باریدن باران و سیلاب دردی مضاعف بر پیکره شهر باشد، و درمان موقت این درد آن هم در زمان ابتلا حرکتی است که توسط مدیران شهری انجام شده و این اقدامات مقطعی سبب تکرار مجدد مشکلات موجود در بارندگی‌های بعدی می‌شود.

 

 

آنچه در این زمینه ضرورت دارد، اقدامات پیشگیرانه و کارشناسی برای دفع آب‌های سطحی است تا با اجرا شدن آن پیش از وقوع بحران از بروز خسارات ناشی از آبگرفتگی و سیلاب جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

پس آقای خاص (شهردار) گفت تمام مشکلات ایوان را برطرف میکنه...؟؟؟
ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است