تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26687
تاریخ انتشار: 10. اسفند 1396 - 6:47
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ایوان گفت:خانواده اصلی ترین رکن در احیا امربه معروف و نهی از منکر در جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جویزر،حجت الاسلام "مهدی مرادی "؛مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ایوان؛ در مراسم تجلیل و تقدیر ازآمران امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای بقا، دوام و صیانت انقلاب اسلامی نیاز است گفت: افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه بخاطر کمتر پرداختن به انجام فریضه واجب امربه معروف و نهی از منکر است.
وی با اشاره به اینکه باید این فریضه مهم را در جامعه عملیاتی کنیم،افزود:  کاهش آسیب های اجتماعی، فساد های اداری در گرو اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام مرادی افزود : اگر امروز در سطح جامعه شاهد مشکلات و آسیب های اجتماعی، رگه هایی از فساد اداری در دستگاه های اجرائی، افزایش زندانیان در زندان، شاهد رشد پدیده شوم طلاق، افزایش سرقت، جنایت و خیانت هستیم را آسیب شناسی کنیم نشان داده می شود که به فریضه امر به معروف و نهی از منکر کمتر پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه را باید مهار و کنترل کنیم ادامه داد:: اگر این دو فریضه مهم را در جامعه فرهنگ سازی و نهادنیه سازی کنیم بخشی از مشکلات به خودی خود برطرف خواهند شد.

 حجت الاسلام مرادی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دو گمشده ای دانست که باید با تلاش مسئولان محقق شود و  ادامه داد:خوشبختانه قانون امر به معروف و نهی از منکر در کشور تصویب شده است و توفیقانی نیز در این سال ها داشته ایم اما در چهارچوب قانون باید جدی تر وارد عمل شویم.

وی بر نهادینه شدن ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و حوزه مسئولیت عامران و ناهیان تاکید کرد و گفت: امروز برای هر اداره و یا صنفی شناسنامه امر به معروف و نهی از منکر تنظیم شده است و معایب و مشکلات احصا شده اند که هم اکنون در راستای برطرف شدن آنان باید تلاش داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است