تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26687
تاریخ انتشار: 10. اسفند 1396 - 6:47
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ایوان گفت:خانواده اصلی ترین رکن در احیا امربه معروف و نهی از منکر در جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جویزر،حجت الاسلام "مهدی مرادی "؛مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ایوان؛ در مراسم تجلیل و تقدیر ازآمران امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای بقا، دوام و صیانت انقلاب اسلامی نیاز است گفت: افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه بخاطر کمتر پرداختن به انجام فریضه واجب امربه معروف و نهی از منکر است.
وی با اشاره به اینکه باید این فریضه مهم را در جامعه عملیاتی کنیم،افزود:  کاهش آسیب های اجتماعی، فساد های اداری در گرو اقامه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام مرادی افزود : اگر امروز در سطح جامعه شاهد مشکلات و آسیب های اجتماعی، رگه هایی از فساد اداری در دستگاه های اجرائی، افزایش زندانیان در زندان، شاهد رشد پدیده شوم طلاق، افزایش سرقت، جنایت و خیانت هستیم را آسیب شناسی کنیم نشان داده می شود که به فریضه امر به معروف و نهی از منکر کمتر پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه را باید مهار و کنترل کنیم ادامه داد:: اگر این دو فریضه مهم را در جامعه فرهنگ سازی و نهادنیه سازی کنیم بخشی از مشکلات به خودی خود برطرف خواهند شد.

 حجت الاسلام مرادی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را دو گمشده ای دانست که باید با تلاش مسئولان محقق شود و  ادامه داد:خوشبختانه قانون امر به معروف و نهی از منکر در کشور تصویب شده است و توفیقانی نیز در این سال ها داشته ایم اما در چهارچوب قانون باید جدی تر وارد عمل شویم.

وی بر نهادینه شدن ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و حوزه مسئولیت عامران و ناهیان تاکید کرد و گفت: امروز برای هر اداره و یا صنفی شناسنامه امر به معروف و نهی از منکر تنظیم شده است و معایب و مشکلات احصا شده اند که هم اکنون در راستای برطرف شدن آنان باید تلاش داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید