تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26684
تاریخ انتشار: 9. اسفند 1396 - 6:23
مدیر مرکز فنی وحرفه ای ایوان گفت: آموزش ها ی این مرکز نسبت به تعهدات پیش بینی شده سالیانه 119 درصد افزایش و تحقق یافته اند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛"قباد خسروی "؛ مدیر مرکز فنی و حرفه ای ایوان، با اشاره به اینکه یک هزار و 300 نفر طی سال جاری در این مرکز آموزش های مهارتی را در رشته های مختلف فرا گرفتند ، گفت: 380 گواهینامه هوشمند برای دانش آموختگان صادر شده است.

 

 

خسروی اظهار کرد:آموزش های لازم در مرکز فنی و حرفه ای ایوان در بخش دولتی به 442 کارآموز مرد و 754 کارآموز زن ارائه شده است.

 

وی افزود: 200 هزار نفر ساعت نیز در بخش شهری معادل 75 درصد و 60 هزار نفر ساعت معادل 25 درصد در بخش روستایی و عشایری در سال جاری آموزش های مهارت فنی و حرفه ای را فراگرفتند.

 

وی با بیان اینکه این آموزش ها نسبت به تعهدات پیش بینی شده سالیانه 119 درصد افزایش و تحقق یافته اند، افزود: این آموزش ها در بخش برادران در قالب حرفه های آموزشی مانند مکانیک خودرو، برق صنعتی، ساختمان، بورس و اوراق بهادار، نقشه برداری و کامپیوتر و در بخش بانوان نیز قالی بافی، خیاطی، نخ ریسی، مرصع کاری و کامپیوتر ارائه شده است.

 

خسروی با بیان اینکه تاکنون 380 گواهینامه هوشمند و الکترونیکی نیز در سال جاری برای مهارت آموزان صادر شده، یادآور شد: برای سرعت بخشیدن به دریافت اطلاعات و استعلام وضعیت کارآموزان آموزش فنی و حرفه‌ای، کارت گواهینامه الکترونیکی به جای گواهینامه های سنتی و کاغذی طراحی شده است.

 

وی افزود: حذف فرآیندهای وقت گیر و سنتی، امنیت بالا، افزایش سرعت صدور، کاهش هزینه ها و تسهیل در استعلام از دیگرمزایای کارت مهارت هوشمند است.

 

به گفته وی مهلت اعتبار برخی از گواهینامه های مهارت الکترونیکی آموزش فنی و حرفه‌ای پنج ساله و پس از اتمام این مدت برابر استانداردهای روز مورد ارزیابی قرار می گیرند و اعتبار برخی گواهینامه ها نیز بدون محدویت می باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است