تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26684
تاریخ انتشار: 9. اسفند 1396 - 6:23
مدیر مرکز فنی وحرفه ای ایوان گفت: آموزش ها ی این مرکز نسبت به تعهدات پیش بینی شده سالیانه 119 درصد افزایش و تحقق یافته اند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛"قباد خسروی "؛ مدیر مرکز فنی و حرفه ای ایوان، با اشاره به اینکه یک هزار و 300 نفر طی سال جاری در این مرکز آموزش های مهارتی را در رشته های مختلف فرا گرفتند ، گفت: 380 گواهینامه هوشمند برای دانش آموختگان صادر شده است.

 

 

خسروی اظهار کرد:آموزش های لازم در مرکز فنی و حرفه ای ایوان در بخش دولتی به 442 کارآموز مرد و 754 کارآموز زن ارائه شده است.

 

وی افزود: 200 هزار نفر ساعت نیز در بخش شهری معادل 75 درصد و 60 هزار نفر ساعت معادل 25 درصد در بخش روستایی و عشایری در سال جاری آموزش های مهارت فنی و حرفه ای را فراگرفتند.

 

وی با بیان اینکه این آموزش ها نسبت به تعهدات پیش بینی شده سالیانه 119 درصد افزایش و تحقق یافته اند، افزود: این آموزش ها در بخش برادران در قالب حرفه های آموزشی مانند مکانیک خودرو، برق صنعتی، ساختمان، بورس و اوراق بهادار، نقشه برداری و کامپیوتر و در بخش بانوان نیز قالی بافی، خیاطی، نخ ریسی، مرصع کاری و کامپیوتر ارائه شده است.

 

خسروی با بیان اینکه تاکنون 380 گواهینامه هوشمند و الکترونیکی نیز در سال جاری برای مهارت آموزان صادر شده، یادآور شد: برای سرعت بخشیدن به دریافت اطلاعات و استعلام وضعیت کارآموزان آموزش فنی و حرفه‌ای، کارت گواهینامه الکترونیکی به جای گواهینامه های سنتی و کاغذی طراحی شده است.

 

وی افزود: حذف فرآیندهای وقت گیر و سنتی، امنیت بالا، افزایش سرعت صدور، کاهش هزینه ها و تسهیل در استعلام از دیگرمزایای کارت مهارت هوشمند است.

 

به گفته وی مهلت اعتبار برخی از گواهینامه های مهارت الکترونیکی آموزش فنی و حرفه‌ای پنج ساله و پس از اتمام این مدت برابر استانداردهای روز مورد ارزیابی قرار می گیرند و اعتبار برخی گواهینامه ها نیز بدون محدویت می باشد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید