تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26611
تاریخ انتشار: 5. اسفند 1396 - 12:07
وزیر رفاه گفت: 15 میلیون نفر در کشور دفترچه بیمه دارند در حالی که 23 میلیون نفر نیروی کار داریم و این فاصله موجود، همان مشاغل غیررسمی است که باید به نحوی بیمه شوند و در گام اول به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،علی ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، گفت:‌ اینگونه نیست که 6 میلیون افرادی که فاقد دفترچه بیمه هستند در صف باشند و منتظر دریافت بیمه خود باشند بلکه ما باید به سراغشان برویم و یکی از این راه‌ها رسمی کردن مشاغل غیررسمی است.

وی با اشاره به اینکه  لایحه حمایتی بیمه شدن 6 میلیون نفر هم اکنون در دولت در دست بررسی است، ادامه داد:‌ 15 میلیون نفر افرادی هستند که دارای دفترچه بیمه بوده در حالی که 23 میلیون نفر نیروی کار داریم و این فاصله موجود، همان مشاغل غیررسمی است.

ربیعی گفت: باید هدف‌گذاری کنیم،‌ مشوق‌هایی بگذاریم تا طوری نشود که این افراد همین کار موجود را هم از دست بدهند تعدادی هم در روستاها مشغول هستند بنابر این باید مسیر را به روشنی طی کنیم.

وزیر راه گفت:‌برنامه و جهت‌گیری لازم را داریم اما دو شرط برای بیمه شدن این افراد لازم است یکی اینکه زمینه و ساختار مناسب در سازمان‌های مسئول وجود داشته باشد که نظم موجود به هم نخورد و وضع این افراد بدتر نشود و دومین شرط، تأمین منابع مالی است.

ربیعی گفت: آنچه در لایه میانی نظام رفاه اجتماعی پیش‌بینی کرده‌ایم در گام اول به 3 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که داریم در این جهت حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد:‌در بحث بودجه‌ای امیدواریم بخشی برای نظام تأمین اجتماعی در این خصوص در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است