تازه ترین مطالب

کد مطلب: 26461
تاریخ انتشار: 25. بهمن 1396 - 10:29
«کیم دونگ یون» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی که به ازبکستان سفر کرده با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،«کیم دونگ یون» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی که به ازبکستان سفر کرده، با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

میرضیایف در این دیدار بر گسترش بیش از پیش همکاری‌های دوجانبه و تحکیم ریشه‌های دوستی و همکاری‌های استراتژی بین 2 کشور تأکید کرد.

طرفین تأکید کردند سفر تاریخی در سطح عالی به کره جنوبی در ماه نوامبر سال 2017 میلادی و توافقات به دست آمده در چارچوب آن امکان ارتقا همکاری‌های متقابلا سودمند ازبکستان و کره جنوبی را فراهم کرد.

رئیس جمهور ازبکستان آغاز بازی‌های المپیک زمستانی در شهر «پیونگ یانگ» را تبریک گفت.

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از پذیرایی صمیمی رئیس جمهور ازبکستان، سلام گرم و بهترین آرزوهای «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی را به وی ابلاغ نمود.    

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی همچنین برای تصمیم اتخاذ شده در مورد به کار بردن رژیم بدون روادید برای اتباع این کشور به رئیس جمهور ازبکستان ابراز قدردانی نمود و تأکید کرد که این بی‌شک برای افزایش سیر گردشگری به این کشور و تحکیم تماس‌های بازرگانی کمک خواهد کرد.

کیم دونگ یون در پایان آمادگی کره جنوبی را برای تحکیم بیش از پیش روابط راهبردی و گسترش بیش از پیش همکاری‌های متقابلا سودمند بین 2 کشور اعلام کرد.

در این دیدار همچنین درباره ابعاد اولویت دار گسترش بیش از پیش همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، اقتصادی و دیگر حوزه‌ها تبادل نظر شد.

در سال گذشته میلادی حجم مبادلات بازرگانی 2 کشور از سطح یک میلیارد و 300 میلیون دلار فراتر رفت.

طبق «نقشه راه» تصویب شده امروز کارهای آمادگی برای اجرای بیش از 60 طرح سرمایه‌گذاری جهت ایجاد تولیدات روز و مدرنیزه کردن زیربناها در ازبکستان به ارزش بیش از 6 میلیارد دلار انجام می‌شود.

هم اکنون برنامه‌ها و اقدامات مشترک مبنی بر به کار بردن تجربه، دانش و فن‌آوری‌های پیشرفته کره جنوبی در زمینه‌های مختلف اقتصادی و بخش اجتماعی ازبکستان به طور فعال اجرا می‌شود.

کارشناسان برجسته کره جنوبی به عنوان مشاوران به وزارتخانه‌ها، ادارات و سازمان‌های ازبکستان جذب شدند.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، کره جنوبی استقلال این کشور‌ را در 30 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخت و در 29 ژانویه سال 1992 میلادی روابط سیاسی خودرا با این کشور برقرار کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام