تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26461
تاریخ انتشار: 25. بهمن 1396 - 10:29
«کیم دونگ یون» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی که به ازبکستان سفر کرده با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،«کیم دونگ یون» معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی که به ازبکستان سفر کرده، با «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

میرضیایف در این دیدار بر گسترش بیش از پیش همکاری‌های دوجانبه و تحکیم ریشه‌های دوستی و همکاری‌های استراتژی بین 2 کشور تأکید کرد.

طرفین تأکید کردند سفر تاریخی در سطح عالی به کره جنوبی در ماه نوامبر سال 2017 میلادی و توافقات به دست آمده در چارچوب آن امکان ارتقا همکاری‌های متقابلا سودمند ازبکستان و کره جنوبی را فراهم کرد.

رئیس جمهور ازبکستان آغاز بازی‌های المپیک زمستانی در شهر «پیونگ یانگ» را تبریک گفت.

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی نیز در این دیدار ضمن قدردانی از پذیرایی صمیمی رئیس جمهور ازبکستان، سلام گرم و بهترین آرزوهای «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی را به وی ابلاغ نمود.    

معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کره جنوبی همچنین برای تصمیم اتخاذ شده در مورد به کار بردن رژیم بدون روادید برای اتباع این کشور به رئیس جمهور ازبکستان ابراز قدردانی نمود و تأکید کرد که این بی‌شک برای افزایش سیر گردشگری به این کشور و تحکیم تماس‌های بازرگانی کمک خواهد کرد.

کیم دونگ یون در پایان آمادگی کره جنوبی را برای تحکیم بیش از پیش روابط راهبردی و گسترش بیش از پیش همکاری‌های متقابلا سودمند بین 2 کشور اعلام کرد.

در این دیدار همچنین درباره ابعاد اولویت دار گسترش بیش از پیش همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی و بازرگانی، سرمایه گذاری، اقتصادی و دیگر حوزه‌ها تبادل نظر شد.

در سال گذشته میلادی حجم مبادلات بازرگانی 2 کشور از سطح یک میلیارد و 300 میلیون دلار فراتر رفت.

طبق «نقشه راه» تصویب شده امروز کارهای آمادگی برای اجرای بیش از 60 طرح سرمایه‌گذاری جهت ایجاد تولیدات روز و مدرنیزه کردن زیربناها در ازبکستان به ارزش بیش از 6 میلیارد دلار انجام می‌شود.

هم اکنون برنامه‌ها و اقدامات مشترک مبنی بر به کار بردن تجربه، دانش و فن‌آوری‌های پیشرفته کره جنوبی در زمینه‌های مختلف اقتصادی و بخش اجتماعی ازبکستان به طور فعال اجرا می‌شود.

کارشناسان برجسته کره جنوبی به عنوان مشاوران به وزارتخانه‌ها، ادارات و سازمان‌های ازبکستان جذب شدند.

بر اساس گزارش وزارت امور خارجه ازبکستان، کره جنوبی استقلال این کشور‌ را در 30 دسامبر سال 1991 میلادی به رسمیت شناخت و در 29 ژانویه سال 1992 میلادی روابط سیاسی خودرا با این کشور برقرار کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است