تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 26449
تاریخ انتشار: 25. بهمن 1396 - 8:58
حجت‌الاسلام قاضی عسکر با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) از ایجاد امنیت در راه‌ها و جلوگیری از ریختن خون مردم به عنوان مسئولیت خود نام می‌برند، گفت: این حدیث نشان می‌دهد برقراری نظم در جامعه و ایجاد امنیت در راه‌ها از وظایف انبیاء است.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسکر در جمع فرماندهان، مسئولان و نیروهای پلیس راهنمایی تهران با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) از ایجاد امنیت در راه‌ها و جلوگیری از ریختن خون مردم به عنوان مسئولیت خود نام می‌برند، افزود: این حدیث نشان می‌دهد که برقراری نظم در جامعه و ایجاد امنیت در راه‌ها از وظایف انبیاء است و در واقع شما هم در زمان انجام مسئولیت، بخشی از کار انبیاء را انجام می‌دهید.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه حضرت امیر(ع) نیز ایجاد اصلاحات در شهرها برای بهره‌مندی مردم از برکات آن را از اهداف خود ذکر کردند، اظهار داشت: هدف اسلام ایجاد یک زندگی مرفه برای مردم و آباد کردن دنیای مردم قبل از آخرت آنها است.
وی همچنین از عمران و آبادانی بعنوان اهداف انبیاء و ائمه معصومین یاد کرد و با بیان روایتی درخصوص تاکید انبیاء به توسعه علمی، گفت: اسلام دین جامع و کاملی است و برای تمام طول زندگی انسان و در همه حوزه‌ها از جمله امنیت برنامه دارد.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر یکی از مهمترین اهداف پیامبر را ایجاد عدالت در جامعه ذکر کرد و با اشاره به نظم خاصی که در جهان و آسمان‌ها وجود دارد، افزود: جامعه نیازمند نظم است و اسلام در این زمینه حرف‌های فراوانی برای گفتن دارد.
وی با اشاره به اینکه اسلام به برنامه‌ریزی و هدف گذاری در انجام هر کاری تاکید دارد، اظهار داشت: نگاه به عاقبت کار، راه‌های برون رفت از مشکلات و از دست ندادن فرصت‌ها برای رسیدن به هدف مورد نظر، مورد توجه اسلام است.
نماینده ولی فقیه گفت: اسلام تاکید دارد اگر مردم بر روی معیار دین حرکت کنند از حیات طیبه برخوردار خواهند شد و این به معنای برخورداری مردم از یک زندگی بدون دغدغه ، سالم، در کمال امنیت و آسایش و بهره مندی از مواهب خدادادی است.
وی تصریح کرد: هدف نظام جمهوری اسلامی نیز فراهم کردن یک زندگی پاک و سالم برای مردم است تا بتوانند خوب زندگی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر بر تاکید اسلام به کسب دانش لازم در هر رشته اشاره کرد و در ادامه مدیریت صحیح را ضروری خواند و گفت: در صورتی که جامعه درست اداره نشود سوء مدیریت موجب وارد شدن آسیب جدی به جامعه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه امروز مدیریت بعنوان یک رشته مهم در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، افزود: در روایات آمده است شایسته‌ترین فرد در جامعه باید در هر بخش به عنوان مدیر انتخاب شود چون هدف درست اداره کردن جامعه است نه بکار گماردن افراد.
نماینده ولی فقیه درادامه سخنان خود اولویت بندی در کارها، تربیت نیروی انسانی لایق و کارآمد و قانونمندی را ضروری خواند و گفت: امیر مومنان (ع) در فرمایشات نورانی خود و در طول زندگی پربار خویش نسبت به رعایت قانون حساس و به آن ملتزم بودند.
وی با اشاره به اینکه اسلام دراجرای قوانین و رعایت قانونمندی به 2 ویژگی قاطعیت و مدارا توجه ویژه دارد، گفت: برای برقراری نظم، قاطعیت ضروری است اما نباید سختگیری به حدی باشد که زندگی مردم مختل شود، اسلام نمی‌خواهد از گناهکار انتقام بگیرد بلکه هدفش اصلاح جامعه است.
وی با اشاره به اینکه ماموران راهنمایی و رانندگی ساعت‌ها در گرما، سرما، ترافیک و آلودگی هوا روی پا ایستاده و به انجام وظیفه مشغولند، تصریح کرد: در نظام اسلامی، من روحانی، شما عزیزان و افراد دیگری که مسئولیت دارند باید با سعه صدر با مردم برخورد و آستانه تحمل خود را افزایش دهیم.
حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر مشورت در کارها، استفاده از دانش روز، فرهنگ سازی و عمل کردن به قول را از دیگر نکات مورد توجه اسلام عنوان کرد و با اشاره به اینکه برای کاهش تخلفات باید بستر لازم فراهم شود، گفت: در روایت آمده است بدترین مردم کسانی هستند که مردم از شر آنها ترسان و نگرانند لذا در اجرای عدالت نباید مردم را ترساند.
وی با بیان اینکه هر فردی که در جامعه اسلامی زندگی می‌کند باید مورد احترام باشد، افزود: در نظام اسلامی ما و شما وظیفه داریم هر فردی را با هر مذهب و هر گرایشی یکسان ببینیم و یکسان به آنها خدمت کنیم.
وی در پایان سخنان خود از تلاش‌های صورت گرفته در پلیس راه راهنمایی و رانندگی برای کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای تقدیر و اضافه کرد: البته آمار کنونی هم زیبنده کشور ما نیست و همه دستگاه‌های ذی ربط باید به شما کمک کنند تا تلفات جاده‌ای همچنان کاهش یابد و به سطحی برسد که در مقایسه با نرم جهانی قابل قبول باشد.
قبل از سخنان نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، سردار محمدرضا مهماندار رئیس راهور تهران بزرگ در سخنانی با مهم خواندن خدمات ارائه شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی، بر لزوم رعایت اخلاق در این حوزه تاکید کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید