تازه ترین مطالب

کد مطلب: 26107
تاریخ انتشار: 7. بهمن 1396 - 9:57
شهید جاسم امامی در سال 1342 در خانواده ای محروم اما متدین چشم به جهان گشود.

 

به گزارش پایگاه خبری جویزر،شهید جاسم امامی در سال 1342 در خانواده ای محروم اما متدین چشم به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاهش به پایان رسانید و برای تکمیل آنها به شهرستان ایوان رهسپار گردید. ایشان در خرداد ماه 1359 موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. شهید امامی چند سال از عمرش را به عنوان آموزگار صرف خدمت به مردم محروم منطقه نمود، اما این کار اشتهای سیری ناپذیر او را در خدمت به اسلام و مردم مستضعف فرو ننشاند، لذا لباس مقدس پاسداری را به تن کرد و راهی جبهه های نور شد. شهید امامی با شرکت در عملیات های والفجر 5، کربلای 1 و کربلای 4 به عنوان فرمانده گردان ستون خیمه لشکر حضرت امیرالمؤمنین (ع) بود. شهید امامی سرانجام در حالی که مشغل گذراندن دوره ی فرماندهی و ستاد (دافوس) بود جهت شرکت در عملیات کربلای 5 به قرارگاه قدس اعزام شد و در آن عملیات در غرب کانال ماهی به فیض عظمای شهادت نائل شد.

* فرازی از وصیت نامه :

امروز همه ی ما رسالتی بزرگ برای دفاع از اسلام که حاصل خون هزاران شهید و مجروح است بر دوش داریم، بیاییم خود را از قید وابستگی به دنیا نجات دهیم که امام صادق (ع) می فرمایند: «دوستی دنیا بیشه و سرمنشأ خطاهاست» خانواده های شهدا را دلگرم نمایید و پشتیبان ولایت فقیه باشید و ندا و رسالت اسلام و محرومین را به گوش جهانیان برسانید، چون امروز روزی است که باید قیام کنید و وقتی که دین در معرض خطر قرار گرفت هر کس در هر لباسی وظیفه دارد که به پا خیزد و این یک وظیفه همگانی است. خداوند تبارک و تعالی اسلام را پیروز نماید و ریشه کفر و نفاق را در جامعه بخشکاند.

پروردگارا! ای محبوب محبان و ای عشق عاشقان و ای غنای مستمندان و ای روشنی دل عارفان، امام امت و امت اسلام را از گزند توطئه های دشمنان محافظت فرما و خیانت کاران را نابود گردان و به مسئولین و خدمتگذران اسلام استقامت و اجر اخروی عنایت فرما، به امید شکست آمریکای جنایتکار، برقرار باد، پرچم لاالله الا الله، محمداً رسول الله، نابود باد ابر قدرت ها و وابستگان به آنان، پیروز باد لشکریان اسلام، آزاد باد کربلای حسینی و نجف و قدس شریف، کبوتر آستان حسینی، سرباز وفادار امام خمینی (ره).

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری