تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25796
تاریخ انتشار: 22. دى 1396 - 15:45
امام جمعه ایوان گفت :برچیده شدن آشوب ها نباید زمینه ای فراهم کند که مشکلات مردم به بوته فراموشی سپرده شود و مسئولان باید این مشکلات را برطرف نمایند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،حجت الاسلام "علی حیدری"؛ امام جمعه ایوان، در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ایوان گفت :در هفته های گذشته راجب سبک زندگی اسلامی صحبت کردیم که امروز در ادامه ابن بحث باید گفت که  مسلمان واقعی  سبک زندگی اش سبک عبودیت و ارتباط با خدا است.

 

 

حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه برپایی نماز نشانه بندگی است اظهار کرد :در باره افراد با تقوا وواقعی می توان گفت که مسلمان واقعی کسی است که نماز را برپا می کند و وازآنچه که خداوند به او عطا کرده است انفاق می کند.

 

 

 

امام جمعه ایوان افزود: امروزه شاهد آسیب های اجتماعی زیادی در فضای مجازی هستیم که این آسیبها قشرهای  جوان ما را مورد هدف قرار داده است یکی  از راههایی که می توان از گزند این آسیبها مصون بود برپایی نماز است.

 

حجت الاسلام حیدری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب  بیان کرد:رهبر معظم انقلاب طی سخنانی روی 40نکته دست گذاشتند و بایک نگاه هوشمندانه و وجامع نگر مطالب ارزشمندی را مطرح نمودند.

 

 

وی تصریح کرد:عوامل فتنه 88تحلیل هایی را راجب مسائل اخیر انجام دادند، آنها با یک سیاه نمایی سعی داشتند که بفهمانند که نظام اسلامی به بن بست رسیده است و بجای اینکه به ملت اعتماد دهند به دنبال این بودند که امید و اعتمادبنفس را از ملت بگیرند.

 

 

امام جمعه ایوان افزود :عده ای آشوبها را به جناح مخالف ارجاع دادند ،برخی مسئولیت را به گردن ائمه جمعه انداختند که بعدها  این امرتکذیب شد ،امارهبری با یک تحلیل جامع نگر بیان داشتندکه ریشه فتنه های اخیر دشمنی با اصل نظام است و این آشوب یکی از نبرد های بین ملت و ضد ملت است که سه عامل آمریکا ،آل صعود ومنافقین علت آن است.

 

 

خطیب جمعه ایوان بیان داشت:رهبری روی دشمنان و دشمنی دشمنان تمرکزداشتند و مواضع خود را بیان کردند و اعلام کردندکه دشمنان قصد تغییر نظام داستند که با ایجاد قرارگاه جهت هدایت فضای مجازی و آشوب گران سعی در دامن زدن به مسائل را داشتند.

 

 

حجت الاسلام حیدری بیان کرد:رهبری در مورد برخورد نظام با مردم فرمودند که مردم سالاری دینی را صادقانه می پذیرم ،نظام با اعتراضات مردم در راستای مسائل معیشتی مخالفت ندارد بلکه مسئولین باید به این مطالبات پاسخ دهند و از حقوق مردم دفاع کنند وبین کسانی که مطالبه گر بودند و و کسانی که آشوبگر بودند تفاوت قائل هستیم مسئولان باید پاسخگو باشند.

 

 

امام جمعه ایوان ادامه داد: ما ضعف هایی در داخل کشور داریم  که زمینه نفوذ دشمن را پدید می آورد،ضعف های ناشی از مشکلات و ضعف های مسئولین باید درمان شود .

 

 

امام جمعه ایوان گفت : مسئولان باید روی مسائل کلیدی همچون اشتغال ،اقتصاد مقاومتی ،جلوگیری ازواردات و صادرات غیر قانونی تمرکز داشته باشند.

 

 حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینکه  مسئولان کشور در حال فعالیت هستند ادامه داد:برچیده شدن آشوب ها نباید زمینه ای فراهم کند  که مشکلات مردم به بوته فراموشی سپرده شود و مسئولان باید این مشکلات را برطرف نمایند.

 

 

وی گفت :عده ای این موضوع را مطرح نمودند که رهبری چرادخالت نمیکند در پاسخ باید گفت شان رهبرو جایگاه رهبری جایگاهی والا است ،رهبر مدیر اجرایی نیست،مدیراجرایی کسانی هستند که ما ها با انتخابمان آنها را بر منصب مدیریت می نشانیم اگرکسانی توان اجرایی پایینی را دارند باید دردوره های بعد آنها را به عنوان مدیرانتخاب نکنیم.

 

امام جمعه ایوان بیان کرد : چرا در کشور ضعف و زخم وجود دارد که بستر ساز حضور استکبار جهانی  فراهم کرده است یکی از عوامل، باند بازی ها و جناح بازی است که  به مملکت ما ضربه می زنند، عامل دیگر بی توجهی به وظیفه اجرایی  مجریان و ارکان اجرایی کشوراست که مجریان باید قانون و رهنمود های رهبری را اجرایی کند که متاسفانه اینگونه  نیست.

 

امام جمعه ایوان با اشاره به برجام گفت : تحلیل های مختلفی مدافعان برجام طی این چند سال داشتند به طوری که مدافعان برجام هزار خاصیت را برای آن برشمردند که  این خاصیت ها را کسی ندیده  و نشنیده است.

 

 

 حجت الاسلام حیدری  تصریح کرد :یکی از تحلیل ها این است که برجام دو خاصیت داشت یکی این که اجماع جهانی را برای وضع تحریم های بشترعلیه ایران شکست ،برجام باعث شد که ایران هراسی را برطرف کند ،در اعتراف رییس جمعور آمریکا امده است که بیشتر از این نمی توانستیم ایران را تحریم کنیم که این حرف با خاصیت اول برجام سنخیت ندارد.

 

 

امام جمعه ایوان بیان کرد:اگر منظور از دنیا فقط آمریکا و اسراییل و استکبار جهانی است که  از ما می ترسند بگذارید بترسند به درک،حتی  این کشورها در دوران پسا برجام همچنان از ایران می ترسند.

 

 

امام جمعه ایوان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب شرایطی را برای پذیرش مذاکره داشتند ادامه داد: متاسفانه بعد از برجام همه تحربم ها رفع نشد اگر برداشته شد بود اعلام میشد ،بطوری که رییس جمعورصراحتاٌ بیان می کند که آمریکا بدعهدی کرده است.

 

 

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید