تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25717
تاریخ انتشار: 19. دى 1396 - 5:55
مدیر جهاد کشاورزی ایوان گفت :
پایان کشت پاییزه غلات در اراضی کشاورزی ایوان
مدیر جهاد کشاورزی ایوان گفت :کشت پاییزه غلات در سطح 8800هکتار از اراضی شهرستان ایوان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،"عباس سرتنگی "؛مدیر جهاد کشاورزی ایوان در گفتگو با خبرنگار  مااظهار کرد:در سال زراعی جاری 8800هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت پاییزه که هدف آن استفاده از آب باران است، اختصاص یافت.

 

 

سرتنگی با اشاره به اینکه کل اراضی سطح زیر کشت شهرستان 18200هکتارمی باشدگفت : ار این مقدار  5300 هکتار زیر کشت محصول گندم و3500هکتار دیگر زیر کشت جو قرار گرفت.

 

 

وی افزود:یکی از سیاست های جهاد کشاورزی شهرستان سوق دادن کشاورزان به سمت و سوی استفاده از بذر اصلاح شده است که خوشبختانه در شهرستان دو مرکز فراوری گندم و یک مرکز فرآوری جو دایر است که تاکنون 680تن بذر  گندم و 200تن جو در بین کشاورزان توزیع شده است.

 

 

سرتنگی ادامه داد:خوشبختانه شهرستان ایوان از کارشناسان متبحر در حوزه کشاورزی برخوردار است که امسال نیز در فرآیند کاشت ،داشت و برداشت ،در کنار کشاورزان هستند و مشاوره لازم را به کشتورزان ارایه خواهند داد

 

 

وی تصریح کزد:با توجه به تاثیر ماشین آلات کشاورزی در حفظ منابع خاک، صرفه جویی در میزان بذر و نهاده ها و در نهایت افزایش عملکرد محصولات کشاورزی، تسهیلات مناسبی به کشاورزان برای خرید ماشین آلات جدید کشاورزی اعطا شد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید