تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25703
تاریخ انتشار: 18. دى 1396 - 6:52
مدیر کمیته امداد ایوان خبر داد؛
درآمد چهارمیلیاردی قالی بافی در شهرستان ایوان
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ایوان گفت :قالی بافان مددجو از محل تولید و فروش فرش، چهار میلیارد و106میلیون ریال درآمد کسب کردند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ،"حمیدایراندوست"؛ میر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ایوان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد :از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 69تخته فرش ابریشم در شهرستان ایوان به فروش رسیده است که ارزش ریالی این تعداد4میلیاردو 106میلیون ریال است که این رقم نشانگر پیشرفت در این حوزه است.

 

 

ایراندوست با اشاره به اینکه فرش های بافته شده در بازار داخلی و خارجی عرضه می شوند  گفت : در حال حاضر 100دار قالی در حال بافت توسط 130مددجوی کمیته امداد امام خمنی می باشد که از این طریق کسب درآمد می کنند.

 

 

وی افزود: اولویت اصلی این نهاد استقلال مالی مددجویان است که از طریق انجام و راه اندازی طرح های اشتغال زایی محقق می شود،همچنین از دیگر خدماتی که به بافندگان ارائه می شود این است که  تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند. 

 

 

ایراندوست تاکید کرد: بافت و تولید فرش دستباف در حال حاضر یکی از مهم ترین مشاغل خانگی در بین مددجویان زیر پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد در این شهرستان محسوب می شود.

 

 

 

وی ادامه داد:امسال تاکنون یک میلیارد و۶۰۰  میلیون ریال زکات شامل: زکات پروژه ها، زکات فطریه، عام، سادات، انعام ، غلات و زکات محصولات کشاورزان در این شهرستان جمع آوری شده است.

 

 

ایراندوست بیان کرد:این میزان زکات جمع آوری شده در زمینه عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم، احداث و تعمیرات کلی مسکن، امورات فرهنگی و کمک به نیازمندان این شهرستان هزینه خواهد شد.

 

 

ایراندوست با بیان اینکه تمهیدات لازم، تبلیغات و اطلاع رسانی لازم برای ترویج هرچه بهتر این فریضه الهی صورت گرفته است افزود: سال گذشته میزان زکات جمع آوری شده در شهرستان ایوان مبلغ ۹۶ میلیون تومان بوده است که درسال جاری پرداخت این واجب الهی نسبت به سال گذشته ۶۶ درصد افزایش داشته است.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است