تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25644
تاریخ انتشار: 15. دى 1396 - 14:02
امام جمعه ایوان گفت :مردم مطالبات بحقی در عرصه های مختلف دارند لازم و ضروری است که مسئولان پاسخگوی این مطالبات باشند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛حجت الاسلام "علی حیدری"،امام جمعه ایوان؛ در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان در جمع نمازگزاران گفت :طی هفته های گذشته راجب سبک زندگی اسلامی صحبت کردیم که یکی از مولفه های سبک زندگی اسلامی داشتن صبر و شکیبایی است که پیامبر مکرم اسلام نیز به این امر سفارش شده است.

 

 

حجت الاسلام حیدری اظهار کرد :ملت ایران اسلامی از دل و جان به ولایت فقیه معتقد بوده اند چرا که اطاعت از رهبری و ولایت فقیه تضمین کننده نظام  است.

 

 

حجت الاسلام حیدری افزود: طی4دهه اخیر ایران اسلامی با بحران ها و مشکلات زیادی مانند 8سال جنگ تحمیلی ،تروریسم،فتنه 88و.... روبرو شده است که هر کدام از این بحران ها می توانست نظام جمهوری اسلامی را از ریشه ساقط نماید اما حضورو تدبیر امام و رهبری همه  این مشکلات را از فراروی نظام جمهوری اسلامی برداشت و نظام ما را سالم از این مشکلات به جلو راند.

 

 

امام جمعه ایوان بیان کرد: امروز کشور ما توانسته است در عرصه هایی مانند نظامی و تسلیهاتی موفق باشد و درمنطقه و جهان حرفی برای گفتن داشته باشد اما در عرصه اقتصادی ،فرهنگی ،سیاسی ضعیف عمل کرده ایم.

 

 

وی ادامه داد: در عرصه سیاسی،اقتصادی ،فرهنگی آنطور که باد نتوانستیم موفق باشیم و شاهد حفره ها و روزنه هایی هستیم که همین حفره ها و روزنه ها سبب سواستفاده دشمنان شده است.

 

 

خطیب جمعه ایوان تصریح کرد : اطاعت ازرهنموده های رهبری تضمین کننده نظام است چرا که ما در عرصه نظامی و امنیتی به این رهنمودها توجه زیادی داشته ایم و این امر سبب شده است که ما موفق باشیم اما در سه حوزه دیگر فرامین بر زمین مانده زیادی داریم که به آن فرامین عمل نکرده ایم.

 

 

حجت الاسلام حیدری ادامه داد:رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین سال است که روی محور اقتصاد مقاومتی تاکید دارند وعملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی را راه حل کشور می دانند ،اما متاسفانه این محور به صورت جدی عملیاتی نشده است.

 

 

وی اظهار کرد :  ما در عرصه نظامی و امنیتی به معنای واقعی ما می توانیم را معنا کرده ایم این تصوری غلط است که ما بگوییم که نمی توانیم در عرصه اقتصادی و فرهنگی و سیاسی نمی توانیم موفق باشیم چرا که ما در دوران تحریم توانستیم موشک ها و تسلیهات نظامی را تولید کنیم.

 

 

حجت الاسلام حیدری بیان داشت :رهبری با جامعیت و هوشیاری وبا دقت وآینده نگری آنچه را که لازمه هدایت جامعه بوده است بیان کرده است  اگر کمی و کاستی وجود دارد در عمل نکردن به فرامین رهبری است.

 

 

وی گفت : مردم مطالبات بحقی در عرصه های مختلف دارند و این مطالبات را باید به فال نیک گرفت، لازم و ضروری است که مسئولان پاسخگوی این مطالبات باشند.

 

حجت الاسلام حیدری اظهار کرد :یکی از مشکلاتی موجود مراقبت نکردن از فضای مجازی است امروز شاهد آن هستیم که نزدیک به 40میلیون نفراز جمعیت کشور  از یک رسانه استفاده می کنند و در واقع این تعداد نصف بودجه این رسانه را تامین می کنند،نقش این رسانه در اغتشاشات اخیر برای همگان مشخص شد،مراقبت از فضای مجازی که مورد تاکید رهبری است باید مورد توجه قرار گیرد.

 

 

امام جمعه ایوان افزود :در اغتشاشات اخیر فتنه ای صورت گرفت و هویت این فتنه ،فتنه داعشی بود چرا که چند نکته قابل تامل بود ان هم عبارتند از ،رمز عملیات ها ،حمله به اماکن مذهبی ،اهانت به پرچم جمهوری اسلامی ،ایجاد رعب و وجشت ،استفاده از لیدر های غیر بومی .

 

حجت الاسلام حیدری در پایان از زحمات مردم و مسئولین سپاه ،بسیج ،نیروی انتظامی وامنیتی که اجازه ندادن حتی کوچکترین اغتشاشی در شهرستان صورت گیرد تشکر کرد.

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام