تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25499
تاریخ انتشار: 10. دى 1396 - 7:49
مدیر محیط زیست ایوان گفت : کارخانه سنگ شکن میان ایوان به علت تخریب محیط زیست تا اطلاع ثانوی از فعالیت منع شد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر، "علی محمودی "؛مدیر محیط زیست ایوان ،گفت: کارخانه سنگ شکن تعاونی 30 در منطقه میان از توابع بخش زرنه ایوان که باعث تخریب زیست محیطی شده بود، با پیگیری این اداره و تشکیل پرونده تا اطلاع ثانوی از فعالیت منع شد.

 

 

 محمودی اظهار کرد: این کارخانه سنگ شکن هر چند با مجوز اقدام به برداشت شن و ماسه از بستر رودخانه این منطقه می کرد، اما از حریم خود تجاوز کرده و با خاک ریزی مسیر رودخانه را تغییر داد و با حکم مرجع قضایی از فعالیت اجرایی ممانعت شده است.

 

وی افزود: این کارخانه در بازدیدهای مستمر مشکل خاصی نداشت و فعالیت خود را در چارچوب قانون انجام می داد اما در بازدید اخیر توسط کارکنان محیط زیست مورد تخلف شناسایی و اخطار برای تجاوز به حریم رودخانه داده شد.

 

مدیر محیط زیست ایوان یادآور شد: اما این واحد با رعایت نکردن موارد قانونی و تجاوز به حریم رودخانه و تخریب زیست محیطی این منطقه منع فعالیت و در حال حاضر حق برداشت و فعالیت اجرایی در حریم این رودخانه را ندارد.

 

محمودی با بیان اینکه اخبار منتشر شده توسط فضای مجازی در خصوص مسکوت ماندن این موضوع بی اساس است، گفت: با تذکر اولیه پس از اطلاع از ادامه دادن تخلف توسط این کارخانه نماینده محیط زیست ایوان و نیروی انتظامی بلافاصله در محل حاضر شده و با حکم مرجع قضایی فعالیت این واحد منع شد.

 

وی تاکید کرد: حمایت از طرح های اشتغالزایی باید در کنار رعایت حقوق مردم مد نظر قرار گیرد لذا مسئولان مربوطه باید به خواسته مردم توجه نمایند تا حقی ضایع نشود.

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است