تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25104
تاریخ انتشار: 24. آذر 1396 - 12:10
معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش:
«کارآفرینی» مبتنی بر مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است
معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش گفت: کارآفرینی مبتنی بر مفاد سند تحول بنیادین بوده و بر اساس آن به سمت فعالیت‌های کارآفرین حرکت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری جویزر ؛ سید علی حسینی معاون امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به سمت کارآفرینی حرکت می کند، اظهار داشت: کارآفرینی مبتنی بر مفاد سند تحول بنیادین بوده و بر اساس آن به سمت فعالیت‌های کارآفرین حرکت می‌کنیم.

وی ادامه داد: به دنبال ترویج و حمایت از کارآفرینی در آموزش و پرورش بوده و در حوزه تألیف کتب و طراحی و جشنواره‌های مبتنی بر کارآفرینی  برنامه‌ریزی داشته‌ایم؛ ضمن اینکه کتاب سواد رسانه و کار و فناوری بر همین اساس تهیه شده است.

حسینی تصریح کرد: آموزش و پرورش از جشنواره‌های علمی و مهارت‌آموزی حمایت می‌کند؛ چراکه در چنین جشنواره‌هایی، استعدادهای برتر را شناسایی می‌کند.

 معاون امور بین الملل و مدارس خارج از کشور آموزش و پرورش گفت: جزو سیاست‌های اصلی آموزش و پرورش این است که دانش‌آموزان به سوی مهارت افزایی حرکت می‌کنند و با توجه به اینکه دانش‌آموزان دارای استعدادهای متفاوتی هستند، چنین جشنواره‌هایی به شناسایی استعدادها کمک می‌کند.

حسینی با بیان اینکه جشنواره‌ها باعث ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان است، عنوان کرد: جشنواره امسال توسعه بیشتری پیدا کرده است و جوایزی خوبی برای این در نظر گرفته شده است و فرایند آن، از پاییز 96 شروع و تا تابستان 97 تداوم داشته و نقش تسهیل‌گری برای مدارس دارد.

 

وی در خصوص حمایت از دانش‌آموزان کارآفرین، بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با صندوق ملی امید داریم؛ ضمن اینکه تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه تهران داریم تا دستاوردهای دانش‌آموزان تبدیل به محصولات تجاری شود و از این طریق از مهارت آفرینی حمایت شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا