تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 24265
تاریخ انتشار: 17. آبان 1396 - 7:45
قطع شبانه درختان خیابان اصلی ایوان از سوی شهرداری زمینه گلایه مندی شهروندان ایوانی رافراهم کرده است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جویزر،فضای سبز یکی از فضاهای شهری است که در تمام مبلمان های شهری بکار می رود و جلوه و زیبایی خاصی را در چهره شهرها ایجاد می کند.

 

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و بار ترافیکی شهرها، اهمیت وجود فضاهای سبز دو چندان شده و مفهوم شهر بدون فضای سبز قابل تصور نیست، در واقع در برابر آلودگی های فضاهای شهری، درختان به عنوان ریه های شهر عمل می کنند.

 

 

نگهداری و حفظ درختان در شهرها از موضوعاتی است که همیشه هم کارشناسان حوزه شهری نسبت به آن تاکید دارند و عموم مردم هم نسبت به فضای سبز و درختان حساسیت خاصی دارند.

 

 
علی رغم اهمیت فضای سبز شهری و اذعان همه مردم و مسئولین نسبت به این موضوع، اما گویی برخی از درختان چندین ساله خیابان امام از روبروی شهرداری تا نزدیک اداره راه و ترابری  امروز حال و روز خوشی ندارند.

 

موضوعی که خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری جویزر در این گزارش به آن خواهد پرداخت قطع تعدادی از درختان در شهر ایوان است.

 

طرح تعریض خیابان اصلی شهر ایوان چند سالی است که در شهر ایوان در دو فاز اجرایی شد فاز اول آن از تقاطع شهرداری تا میدان امام خمینی (ره)که به اتمام رسید،اما فاز دوم آن چند ماهی است که استارت ان توسط شهرداری ایوان زده شد،نکته ای که در این تعریض قابل توجه است قطع تعدادی از درختان در طول این مسیر است که این امر گلایه مندی هایی را از سوی شهروندان در پی داشته است.

 

 

محمدی یکی از شهروندان ایوانی است که در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:طرح تعریض خیابان اصلی یکی از،طرح هایی است که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است.

 

محمدی گفت :یکی از معضلات شهر ایوان ترافیک است که این امربه دلیل نداشتن کمربندی است که با اجرای طرح تعریض خیابان می شود تا حدودی این مشکل مرتفع شود.

 

وی افزود:خیابان اصلی شهر ایوان از درختان کهنسال خوبی برخوردار بود اما این طرح زمینه ای را فراهم کرده است که امروز شاهد قطع شبانه آنان  هستیم.

 

این شهروند ایوانی بیان داشت:وجود این درختان زیبایی خاصی به شهر ایوان داده است که قطع آنان ظلم بزرگی است که امیدواریم شهرداری از ادامه این کارخودداری نماید.

 

حال با توجه به اینکه قطع این درختان گلایه مندی های شهروندان را در پی دارد امیدواریم شهرداری از ادامه قطع شبانه درختان خودداری نماید.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است