تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23706
تاریخ انتشار: 27. مهر 1396 - 18:06
سرپرست وزارت نیرو با تاکید بر اینکه ۶۰ هزار میلیارد تومان بازار آماده به کار و مهیای سرمایه گذاری در صنعت آبفا در کشور وجود دارد گفت:وجود بازاری ۸۰ میلیونی در داخل و ۴۰۰ میلیونی در منطقه شرایط خوبی برای تکاپوی شرکت‌های ایرانی فراهم کرده است.

،به گزارش پایگاه خبری جویزر؛ستار محمودی در آیین اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب با اشاره به اینکه نمایشگاه سیزدهم در قیاس با نمایشگاه‌های سال‌های گذشته هم از نظر کمی و از نظر کیفی رشد داشته است گفت:در این نمایشگاه تکنولوژی و ایده‌های بسیار خوبی در زمینه اتصالات لوله‌ها، تجهیزات اندازه گیری و تله متری و البته فرهنگ سازی در حوزه مدیریت مصرف به نمایش گذاشته شده بود.

وی ادامه داد:گردهمایی شرکتهای ایرانی در این نمایشگاه حاصل نبوغ و تلاش آنها در سالهای گذشته است و باید اذعان کرد که یکی از تعالی های بشر این است که در مقابل نزاع ها رقابت های سالم را جایگزین کرده است و صنعت آبفا نیز نشان داده یک صنعت مولد و رو به رشد است.

محمودی با تاکید بر اینکه اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه‌ها، فراهم کردن بستری برای آشنایی شرکت‌های داخلی و خارجی با جدیدترین دستاوردها و به اشتراک گذاشتن ایده‌های نو برای پیشرفت هر چه بیشتر این صنعت است اظهار داشت:صنعت‌گران کشور مایه افتخار این کشور هستند چرا که در برهه‌های حساس همواره میدان دار اقتصاد کشور بودند و اجازه نداده‌اند تا شهروندان کم و کاستی‌هایی در زمان‌های سخت از جمله جنگ و یا زمان تحریم‌ها احساس کنند.
وی تأکید کرد: خوشبختانه عمده مواد مصرفی در صنعت آب و آب و فاضلاب تولید داخل است و ما در این زمینه تا حد زیادی به خودکفایی رسیده‌ایم اما این امر نباید ما را از توجه به تجربیات و ایده‌های نو جهانی بازدارد.
محمودی گفت: ایجاد کنسرسیوم‌هایی در داخل میان چندین شرکت داخلی می‌تواند باعث افزایش توانایی رقابت شرکت‌های داخلی از نظر توانایی و حجم سرمایه و البته هم افزایی قابلیت‌ها در مقابل رقبای خارجی شود.

سرپرست وزارت نیرو ادامه داد: در حال حاضر بیش از 60 هزار میلیارد تومان بازار آماده به کار و مهیای سرمایه گذاری در صنعت آب و فاضلاب در کشور وجود دارد و این فرصت بسیار مغتنمی برای شرکت‌های داخلی می‌تواند باشد.
وی خاطرنشان کرد: وجود بازاری 80 میلیونی در داخل و حدود 400 میلیونی در منطقه که عمدتاً تشنه محصولات بادوام با قیمت مناسب هستند، شرایط بسیار خوبی برای تکاپوی شرکت‌های ایرانی فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های داخلی باید یاریگر وزارت نیرو و مجموعه‌های دولتی در زمینه اصلاح قوانین و آیین نامه توسعه سرمایه گذاری و فعالیت در این صنعت باشند.

*مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی:رشد 15 درصدی نوآوری‌های ارائه شده در نمایشگاه سیزدهم نسبت به سال گذشته

همچنین ماشاء الله تابع جماعت مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی نیز در آیین اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب گفت: در نمایشگاه سزدهم صنعت آب و تأسیاسات آب و فاضلاب شاهد رشد حدود 15 درصدی میزان نوآوری های ارائه شده نسبت به سال گذشته بودیم.
وی افزود: نمایشگاه امسال، نمایشگاه بسیار پویاتر و فعال ترین نسبت به سال های گذشته هم از نظر برگزاری و هم از نظر تعداد بازدیدکنندگان بود.
به گفته وی، این نمایشگاه در شرایطی برگزار شد که مسأله آب امروز در کشور تبدیل به یک مسأله محوری شده و از آن به عنوان «ابرچالش» کشور اسم برده می شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه ها و بکارگیری ایده ها و تجهیزات نو که در این نمایشگاه ها از سوی شرکت های داخلی و خارجی ارائه می شود، بتوانیم بر بخشی از چالش های حوزه آب در کشور فائق آییم.
به گفته وی، در نمایشگاه امسال استقبال خوبی از جانب شرکت های داخلی و خارجی صورت گرفته بود و ما شاهد بیش از 420 شرکت از 22 کشور دنیا بودیم.

*معرفی برترین‌های سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب

همزمان با پایان کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب، کمیته فنی این نمایشگاه با صدور بیانیه ای، برترین های نمایشگاه سیزدهم را معرفی کرد.
در این زمینه با بررسی سوابق و انطباق معیارهای 14 گانه، از میان 424 شرکت حاضر در نمایشگاه، 27 شرکت را به عنوان غرفه‌های برتر، 2 شرکت را برای دریافت «نشان زرین»، و 5 شرکت  را برای اعطای «نشان شایسته‌ی تقدیر عالی» انتخاب شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری