تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23706
تاریخ انتشار: 27. مهر 1396 - 18:06
سرپرست وزارت نیرو با تاکید بر اینکه ۶۰ هزار میلیارد تومان بازار آماده به کار و مهیای سرمایه گذاری در صنعت آبفا در کشور وجود دارد گفت:وجود بازاری ۸۰ میلیونی در داخل و ۴۰۰ میلیونی در منطقه شرایط خوبی برای تکاپوی شرکت‌های ایرانی فراهم کرده است.

،به گزارش پایگاه خبری جویزر؛ستار محمودی در آیین اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب با اشاره به اینکه نمایشگاه سیزدهم در قیاس با نمایشگاه‌های سال‌های گذشته هم از نظر کمی و از نظر کیفی رشد داشته است گفت:در این نمایشگاه تکنولوژی و ایده‌های بسیار خوبی در زمینه اتصالات لوله‌ها، تجهیزات اندازه گیری و تله متری و البته فرهنگ سازی در حوزه مدیریت مصرف به نمایش گذاشته شده بود.

وی ادامه داد:گردهمایی شرکتهای ایرانی در این نمایشگاه حاصل نبوغ و تلاش آنها در سالهای گذشته است و باید اذعان کرد که یکی از تعالی های بشر این است که در مقابل نزاع ها رقابت های سالم را جایگزین کرده است و صنعت آبفا نیز نشان داده یک صنعت مولد و رو به رشد است.

محمودی با تاکید بر اینکه اهداف اصلی برگزاری نمایشگاه‌ها، فراهم کردن بستری برای آشنایی شرکت‌های داخلی و خارجی با جدیدترین دستاوردها و به اشتراک گذاشتن ایده‌های نو برای پیشرفت هر چه بیشتر این صنعت است اظهار داشت:صنعت‌گران کشور مایه افتخار این کشور هستند چرا که در برهه‌های حساس همواره میدان دار اقتصاد کشور بودند و اجازه نداده‌اند تا شهروندان کم و کاستی‌هایی در زمان‌های سخت از جمله جنگ و یا زمان تحریم‌ها احساس کنند.
وی تأکید کرد: خوشبختانه عمده مواد مصرفی در صنعت آب و آب و فاضلاب تولید داخل است و ما در این زمینه تا حد زیادی به خودکفایی رسیده‌ایم اما این امر نباید ما را از توجه به تجربیات و ایده‌های نو جهانی بازدارد.
محمودی گفت: ایجاد کنسرسیوم‌هایی در داخل میان چندین شرکت داخلی می‌تواند باعث افزایش توانایی رقابت شرکت‌های داخلی از نظر توانایی و حجم سرمایه و البته هم افزایی قابلیت‌ها در مقابل رقبای خارجی شود.

سرپرست وزارت نیرو ادامه داد: در حال حاضر بیش از 60 هزار میلیارد تومان بازار آماده به کار و مهیای سرمایه گذاری در صنعت آب و فاضلاب در کشور وجود دارد و این فرصت بسیار مغتنمی برای شرکت‌های داخلی می‌تواند باشد.
وی خاطرنشان کرد: وجود بازاری 80 میلیونی در داخل و حدود 400 میلیونی در منطقه که عمدتاً تشنه محصولات بادوام با قیمت مناسب هستند، شرایط بسیار خوبی برای تکاپوی شرکت‌های ایرانی فراهم کرده است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت‌های داخلی باید یاریگر وزارت نیرو و مجموعه‌های دولتی در زمینه اصلاح قوانین و آیین نامه توسعه سرمایه گذاری و فعالیت در این صنعت باشند.

*مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی:رشد 15 درصدی نوآوری‌های ارائه شده در نمایشگاه سیزدهم نسبت به سال گذشته

همچنین ماشاء الله تابع جماعت مدیرکل دفتر وزارتی و روابط عمومی نیز در آیین اختتامیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب گفت: در نمایشگاه سزدهم صنعت آب و تأسیاسات آب و فاضلاب شاهد رشد حدود 15 درصدی میزان نوآوری های ارائه شده نسبت به سال گذشته بودیم.
وی افزود: نمایشگاه امسال، نمایشگاه بسیار پویاتر و فعال ترین نسبت به سال های گذشته هم از نظر برگزاری و هم از نظر تعداد بازدیدکنندگان بود.
به گفته وی، این نمایشگاه در شرایطی برگزار شد که مسأله آب امروز در کشور تبدیل به یک مسأله محوری شده و از آن به عنوان «ابرچالش» کشور اسم برده می شود.
وی تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه ها و بکارگیری ایده ها و تجهیزات نو که در این نمایشگاه ها از سوی شرکت های داخلی و خارجی ارائه می شود، بتوانیم بر بخشی از چالش های حوزه آب در کشور فائق آییم.
به گفته وی، در نمایشگاه امسال استقبال خوبی از جانب شرکت های داخلی و خارجی صورت گرفته بود و ما شاهد بیش از 420 شرکت از 22 کشور دنیا بودیم.

*معرفی برترین‌های سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب

همزمان با پایان کار سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب، کمیته فنی این نمایشگاه با صدور بیانیه ای، برترین های نمایشگاه سیزدهم را معرفی کرد.
در این زمینه با بررسی سوابق و انطباق معیارهای 14 گانه، از میان 424 شرکت حاضر در نمایشگاه، 27 شرکت را به عنوان غرفه‌های برتر، 2 شرکت را برای دریافت «نشان زرین»، و 5 شرکت  را برای اعطای «نشان شایسته‌ی تقدیر عالی» انتخاب شدند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال