تازه ترین مطالب

کد مطلب: 23698
تاریخ انتشار: 27. مهر 1396 - 14:38
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ترامپ ابلهی است که سیاست امریکا را حتی از روی متن هم نمی تواند به درستی بخواند گفت: ترامپ بداند ملت ایران چنان سیلی محکمی به او و آمریکا خواهند زد که گذشتگان نیز چینین سیلی محکمی نخورده ‌باشند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر؛  به نقل از انقلاب نیوز محسن رضایی در یادواره شهدای اطلاعات عملیات قرارگاه منطقه‌ای صاحب‌الزمان(عج) که پیش از ظهر امروز در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد گفت:  جانبازان و شهدای اطلاعات از موثرترین افرادی هستند که در دفاع مقدس حضور داشتند و بیان کردن سختی‌هایی که این افراد در دفاع مقدس کشیدند برای نیرو‌های مسلح و نسل جوان آینده ضروری است جنگ به اندازه یک انقلاب عظیم جریان داشت.

 

 

وی با تاکید بر تداوم برگزاری یادواره شهدای اطلاعات گفت: جنگ و دفاع مقدس به اندازه یک کشور و دولت بزرگ و به عظمت یک انقلاب جریان‌ داشت و در جنگ نیز تمام عناصری که الان در کشور هستند، وجود داشت با این تفاوت که همه عناصر و امکاناتی که امروز شاهد آن هستیم وجود نداشت  ولی در همان برهه از زمان یک سازمان عظیم اطلاعاتی ایجاد شد و توانست جنگ را به نحو احسن مدیریت کند.

 

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در زمان جنگ نیروی زمینی سپاه سابقه چندانی نداشت و همه مسائل از صفر شروع و پایه‌گذاری شده شود. اطلاعات سپاه  را در زمان جنگ جوانان 16 و 17 ساله ای مدیریت می کردند که امروز شده اند  قاسم سلیمانی  ومحمد حسین  باقری ها که هم اکنون هم در مقابل دشمن ایستاده اند. شهید زین الدین و همین ها اطلاعات سپاه را پایه گذاری کردند. 

 

 

 

رضایی با بیان اینکه بسیاری از امکانات در دفاع مقدس توسط جوانان و نوجوانان کم سن و سال ایجاد شده بود اظهار کرد: یک‌ سال بعد از انقلاب اسلامی، هسته‌ اطلاعاتی در کشور تشکیل شد و بعد شروع جنگ نیز همان افرادی که هسته اطلاعاتی را تشکیل داده بودند، هسته زمینی را نیز از صفر تشکیل دادند.

 

 

وی با اشاره به اهمیت اطلاعات نیروی زمینی در جنگ اظهار کرد: اطلاعات نیروی زمینی در جنگ نقش بسیار ویژه‌ای دارند و در عملیات‌هایی که حتی بسیاری از مسؤولان کشوری از آن اطلاع نداشتند، نیروی‌های اطلاعاتی قبل از آغاز عملیات‌ها فعال می‌شدند و بعد از عملیات نیز آنها پایان عملیات را مدیریت می کردند.

 

 

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه شهدای اطلاعات در جنگ پیشگام هستند اظهار کرد: نقش اطلاعات در جنگ تحمیلی بی بدیل بود و جانبازان  و ایثارگران این عرصه در جبهه جانبازان و شهدای اطلاعات هم پیشگام و هم پیشکسوت.

 

 

 

رضایی با بیان اینکه بازکردن راه و راهگشایی از اقدامات مهم نیرو‌های اطلاعاتی بود تصریح کرد: برآورد و بررسی تعداد لشکر‌ها و  نیرو‌های‌های دشمنان از دیگر وظایف نیرو‌های اطلاعات بود و نیرو‌های اطلاعاتی برخی از مواقع برای کسب اطلاعات، مجبور به اسیر کردن نیرو‌های عراقی می‌شدند تا از بازجویی به اطلاعات مهم دست‌ پیدا کنند.

 

 

 

وی افزود: آزاد سازی خرمشهر درجنگ بسیار مهم و ارزشمند بود اما آنچه که مهم‌تر از پیروزی در جنگ  مقابل دشمن بعثی بود و آثار آن نیز همچنان وجود دارد، پیشرفت‌ها و پیروزی‌های زیاد در زمینه نرم افزاری و همچنین احیا اقتدار از رفته سیصد چهار صد ساله ای بود که به دست جوانان این کشور اتفاق افتاد.

 

 

رضایی با بیان اینکه‌ حزب‌الله و حشد الشعبی محصول فناوری‌های انقلابی دفاع مقدس هستند افزود: ما در جنگ اقتدار از دست  رفته خود را احیا کردیم و در حال حاضر هم اقتدار تولید می‌کنیم .

 

 

 

وی با اشاره به سخنرانی‌های اخیر ترامپ گفت: سخنرانی‌های ابلهانه ترامپ دلیلی بر عصبانیت امریکاست که نتوانسته اند به اهداف خود در مقابل عظمت ایران برسند. او اولین رجل سیاسی امریکاست که از خلیج عربی استفاده می کند و به همین دلیل می توان آن را  سندی بر ناامیدی آمریکا دانست، مایوس شدن آمریکایی‌ها از عقب  نشینی ایران برای تمام دنیا ثابت شده است. ترامپ ابلهی است که سیاست امریکا را حتی از روی متن هم نمی تواند به درستی بخواند.

 

 

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: شهید بهشتی به آمریکا خطاب کرد که از ما عصبانی باش و در این عصبانیت بمیر؛ براساس سندی که کاخ سفید منتشر کرده، عصبانیت آمریکا، به دلیل نفود ایران در منطقه خاورمیانه و همچنین محاصره عربستان و اسرائیل است که از متحدان اصلی امریکا محسوب می شوند.

 

 

 

رضایی با تاکید بر اینکه اقتدار و پیشرفت‌های موشکی و همچنین دستاورد‌‌های انقلاب اسلامی موجب ترس آمریکایی‌ها شده است گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند نباید بلاهت ترامپ موجب شود که از مکر و توطئه دشمن غافل شویم بلکه باید با هوشیاری در مقابل توطئه های دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مقابله کنیم.

 

 

وی افزود: یکی از مهم‌ترین دستاوردهایی که در جنگ بدست آوردیم این بود که از تهدید‌های دشمنان  را باید تبدیل به فرصت کرد و از این فرصت‌ها  به بهترین شکل ممکن در راستای اهداف نظام و انقلاب استفاده کرده و بهره‌برداری کنیم.

 

 

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست و طرفداران برجام باید از آن درس بگیرند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز در کشور افرادی هستند که منتظرند از آسمان برجام بارانی برای  زمین اقتصادی ایران ببارد ولی باید بدانیم که برجام  تاکنون سودی نداشته و در آینده نیز نخواهد داشت. مسئولانی که به برجام دل بسته اند سخت در اشتباه اند و از برجام چیزی عاید نمی شود. برجام به همه دنیا ثابت کرد که مقصر اصلی آمریکاست و امروز کل دنیا به این موضوع اذعان دارند.

 

 

 

 

وی افزود: رهبر انقلاب در همه عرصه‌ها و زمینه‌ها در کشور مسیر تعیین کرده و سیاست‌گذاری ‌کرده‌اند و هیچ بعدی در کشور وجود ندارد که برای آن برنامه‌ و هدف تعیین و تبیین نشده باشد.

 

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برجام حاصل ۱۲ سال مذاکره بود اظهار کرد: بسیاری از افراد فکر می‌کردند ارتباط با آمریکا مشکلات ایران را حل می کند ولی مشخص شد که آمریکا نمی‌تواند تاثیری در کشور داشته باشد.

 

 

 

وی گفت: به حول قوه الهی رهبر انقلاب ما دارای یک ظرفیت بزرگ سیاسی، معنوی و تجربی هستند  که انقلاب اسلامی ما می تواند  پس از خداوند متعال و حضرت ولی عصر (عج) به ایشان تکیه کند و در مسیر انقلاب قدم برداریم.

 

 

 

رضایی با بیان اینکه ترامپ غلط کرده که این‌طور درباره ایران صحبت کرده است، تصریح کرد: مردم و مسؤولان بدانند که دشمن  از دست ما عصبانی است و این جنجال‌های سیاسی و رسانه ای  اخیر برای ترساندن ایران است.

 

 

 

سردار محسن رضایی افزود: ترامپ  بداند ملت ایران چنان سیلی محکمی به او و آمریکا خواهند زد که گذشتگان نیز چینین سیلی محکمی نخورده ‌باشند.

 

 

 

 

رضایی با تاکید بر اینکه جوانان انقلابی نباید در تردید دیگران بمانند گفت: آتش به اختیارباید در مسیر رهبری و قانونمد برای حل مشکلات کشورباشد.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام