تازه ترین مطالب

کد مطلب: 23524
تاریخ انتشار: 21. مهر 1396 - 13:29
امام جمعه ایوان گفت : اعضای شورای شهر ایوان لجاجت را در انتخاب شهردار کناربگذارند چرا که شورای جای لجاجت نیست.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،حجت الاسلام "علی حیدری"؛ امام جمعه ایوان در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ایوان؛گفت:بیان وقایع عاشورا یک تکلیف  ضروری است وتحریف  این واقعه یک خطر بزرگ می باشد که دشمنان اسلام سعی دارند به عناوین مختلف این واقعه مهم را با تحریف مواجه کنند وبرای همگان نقل نمایند.

 

 

وی با اشاره به اینکه تحریف واقعه عاشورا ممکن است در زمینه های مختلف صورت گیرد اظهار کرد:یکی از زمینه های تحریف واقعه عاشورا تحریف بعد سیاسی آن است که عده ای می خواهند که توجه مسلمانان از بعد سیاسی عاشورا منحرف شودوسعی داشته اند در مرثیه ها و سخنرانی  ها این بعد نمود نداشته باشد.

 

 

وی افزود :دومین زمینه تحریف عاشورا بیان مطالب دروغ و خلاف واقع است که این امر نیز سعی شده است در نوحه ها و سخنرانی هایی که صورت می گیرد به آن جامع عمل پوشانده شود،که رهبر معظم انقلاب به این موارد واکنش نشان داده آن را  ساده اندیشی به این مسایل می داند.

 

 

 

حجت الاسلام حیدری  با اشاره به مناسبتهای پیشرو بیان داشت : یکی از مناسبتهای پیشرو هفته سالمند است که در فرهنگ غرب سالمند را مزاحمی می دانند که بهتربن راه حل برای رهایی از آن را نگهداری در سرای سالمندان است اما در مکتب اسلام سالمند مورد تکریم قرار گرفته اند چرا که  که سالمندان در خانواده محوروحدت  می باشند.

 

 

 

حجت الاسلام حیدری تصریح کرد :اختلاف  ما با استکبار بخصوص آمریکا بر سر سلاح ،یا مواردی این چنینی نیست بلکه اختلاف بر سر مبانی اعتقادی ،ایدئولوژی و مبنای است ؛چرا که ما مخالف تروریسم و هستیم ودر حال حاضر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سعی در ریشه کن کردن تروریسم بخصوص داعش را در منطقه دارد.

 

 

 

وی به اظهارات اخیر ترامپ اشاره کرد و ادامه داد:در مورد قضیه برجام رییس جمهور امریکا دارد برجام را پاره می کند ،که طبق مبانی دینی و سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد بدعهدی؛ چنانچه آمریکا بخواهد به توافقات برجام پایبند نباشد و بدعهدی کند لزومی ندارد که ما براین قوانین پایبند باشیم و ما هم در این صورت این پیمان را نقض خواهیم کرد.

 

 

 

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: در حال حاضرخدمات شهرداری در حالت اورژانسی قرار دارد چرا که شهردار هنوز انتخاب نشده است ،این بحث یکی از مباحثی است که در همه محافل مورد بحث قرار گرفته است و اعتراض مردم و مسئولان را در پی داشته است چرا که اعضای شورای شهر نمایندگان مردم هستند،اگر اعضای شورای شهر توان انتخاب شهردار را ندارند هرچه سریعتر کنار بروند و امورات محوله را به مردم واگذار نمایند ،لجاجت در شورای شهر معنایی ندارد چرا که شورا جای لجاجت نیست.

 

 

وی تصریح کرد: در آستانه اربعین حسینی هستیم ،در امر پذیرایی و استقبال از زائران اربعین حسینی باید یک هماهنگی لازم بین مسئولین و مردم برقرار باشد تا به نحواحسن از زوار ابا عبدالله الحسین استقبال و پذیرایی شود.

 

 

وی در پایان از مسئولان  خواستار افتتاح هرچه سریعتر تونل اربعین  شد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه‌ها

درود بر شفافیت امام جمعه ................. بر شورای شهر
ارسال نظر
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام