تازه ترین مطالب

کد مطلب: 23385
تاریخ انتشار: 15. مهر 1396 - 8:20
گزارش جویزر ازکارآفرین موفق ایوانی:
پرورش گل و گياه با رنگ و بوي اقتصاد مقاومتي درایوان
کاآفرین موفق ایوانی توانسته با پیشتکار خود 3هزارگل راپرورش و زمینه اشتغال 18نفر را به صورت مستقیم فرآهم آورد.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،ارتباط با طبیعت و تماس مداوم با آن موجب آرامش خاطر و انبساط فکری بشر می شود و انسانها همواره کوشیده اند به نحوی طبیعت را وارد محیط زندگی خود سازند. در این میان اغلب گیاهان به شرایط خاصی برای بقا نیاز دارند که برای تامین این نیاز، تکنولوژی ساختمان به کمک بشر آمد و در طی زمان با ابداع سازه های فضا کار، گلخانه های کوچک به گلخانه هایی بسیار بزرگ بدل شدند.

 

 

 به منظور افزایش بهره وری اقتصادی ایران باید به بخش کشاورزی به عنوان یکی از بخش های مهم و عمده فعالیت آن، می تواند ما را در جهت دست یابی به توسعه اقتصادی یاری کند.

با ایجاد گلخانه و بهره برداری فشرده و استفاده تکنیکهای جدید حتی کشاورزانی که اراضی کوچک مقدار محدودی آب در اختیار دارند ، قادر به کسب درآمد کافی خواهند شد ، یعنی با افزایش عملکرد در واحد سطح منافع مکفی عاید آنها خواهد شد.

 

احسان زارعی کارآفرین ایوانی یکی از جوانانی است که با همت والای خود توانسته است زمینه اشتغال تعدادزیادی از جوانان را فراهم آورد.

 

در همین راستا خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری جویزر به گفتگو با وی پرداخته است.

 

 

زارعی گفت : متولد 1365از شهرستان ایوان هستم و دارای مدرک کارشناسی فیزیک ،که سالیان سال است که به پرورش گل و گیاه علاقه داشتم به همین خاطر به این زمینه وارد شدم و در حال حاضر به این شغل مشغول می باشم.

 

زارعی اظهار کرد:با توجه به تجربه و علاقه ای که داشتم این ایده به نظرم رسید که در زمینی که سالهای سال بود که در روستای چالانچی خریداری کرده بودم وبلااستفاده بود به کار پرورش گل بپردازم.

 

 

وی افزود : مقدمات کار با سرمایه 10میلیون تومان آغاز کردم و با تلاش شبانه روزی توانستم یک سالن  از گلخانه را آماده نمایم .

 

 

این کارآفرین ایوانی ادامه داد:اعتقاد دارم در هر زمینه ای باید افراد متخصص واردشوند چرا که جایی که تخصص باشد پیشرفت به راحتی صورت می گیرد به همین خاطر در انتخاب نوع گل و گیاهی که می تواند با آب و هوای این منطقه سازگاری داشته باشد با یکی از کارشناسان مشورت نمودم..

 

 

زارعی ادامه داد: انواع گل های آپارتمانی و گلخانه ای در حال حاضر در این گلخانه پرورش داده می شود ،و تاکنون از ابتدای احداث گلخانه بیش از 3هزار گلدان در این گلخانه پرورش داده شده است.

 

 

وی بیان داشت:با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامیده اند باید جوانان ما تمام توان و ظرفیت خودررا با استفاده از منابع داخلی و توان داخلی در عرصه اقتصادی بگار گیرند.

 

زارعی در پایان گفت :در حال حاضر 18نفر به صورت مستقیم  مشغول به کارمی باشند،چنانچه بازار فروش خوبی داشته باشیم می توانیم این تعداد را افزایش دهیم.

 

 

 

 

انتهای پیام/

تصاویر بیشتر برای مطلب: 
ارسال نظر
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام