تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21858
تاریخ انتشار: 21. مرداد 1396 - 11:23
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام:
کانون‌های مساجد در خط مقدم مقابله با تهاجم فرهنگی قرار دارند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در راستای جذب جوانان به مسجد با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری بر عهده‌دارند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،بازدید از اجرای طرح اوقات فراغت با عنوان آسمانی‌ها با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان آغاز شد.

 

علی‌محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام در راستای بازدید از چگونگی اجرای این طرح ملی در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان از کانون مسجد شهرک نبوت شهرستان ایوان بازدید کردند.

 

در این مراسم که با حضور کلیه جوانان و نوجوانان عضو کانون فرهنگی و هنری در محل مسجد امام سجاد (ع) برگزار شد، حجت‌الاسلام بیرانوند، امام جماعت مسجد ضمن ارائه گزارشی از چگونگی برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرایی در این کانون، گفت: طرح آسمانی‌ها طرح بسیار خوبی در راستای حضور جوانان و نوجوانان در مسجد دارد.

 

وی، بابیان اینکه ارتباط جوانان و نوجوانان نیز بعد از اجرای این طرح با مسجد همیشگی باشد، افزود: این امر مستلزم اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های دقیق برای این قشر است.

 

حجت‌الاسلام بیرانوند، در پایان از حسن توجه مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه مساجد استان به کانون‌ها و به‌ویژه جوانان و نوجوانان تقدیر کرد.

 

علی محمد نیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز در این مراسم، گفت: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری در خط مبارزه با تهاجم فرهنگی هستند و نقش مهمی در راستای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در بین نسل جوان دارند.

 

وی، با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری بازوان توانای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند، ابراز کرد: کانون‌های مساجد در طول سال برنامه‌های متنوعی با محوریت جوانان و نوجوانان برگزار می‌کنند و همواره سعی شده است که توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، خاطرنشان کرد: حضور جوانان انقلابی و مسجدی بسیار در سطح جامعه و بین نسل جوان تأثیرگذار است و باید تلاش کرد با حمایت‌های لازم، زمینه تقویت کانون‌های فرهنگی و هنری فراهم شود.

 

حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، ابراز کرد: طرح اوقات فراغت آسمانی‌ها با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری در طول تابستان سال جاری تا 10 شهریور 9 در سطح کانون‌های مساجد این استان برگزار می‌شود.

 

وی، بابیان اینکه در این راستا برنامه‌های متنوعی در سطح کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان برگزار خواهد شد، ابراز کرد: در حال حاضر 288 کانون فرهنگی و هنری مسجد در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان فعالیت دارند که طرح اوقات فراغت در سطح این کانون‌ها برگزار می‌شود.

 

چراغی پور، در پایان خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های آموزشی قرآنی، محافل انس با قرآن کریم، اعتقادات و احکام و اصول اسلامی، فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی، دوره‌های سبک زندگی اسلامی، اردوهای تفریحی و زیارتی و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و کتاب‌خوانی از برنامه‌های این طرح است.

 

گفتنی است، در پایان از تعدادی از اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مسجد امام سجاد (ع) شهرک نبوت شهرستان ایوان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تقدیر شد.

پایان پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری