تازه ترین مطالب

کد مطلب: 21505
تاریخ انتشار: 7. مرداد 1396 - 6:54
جاده امامزاده سید عبدالله (ع)دارای نواقصی است که لازم وضروری است مسئولین نسبت به مرتفع نمودن آن اقدام نمایند.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،یکی از مهمترین انگیزه های مهم گردشگری در جهان، انگیزه مذهبی و زیارتی است، این نوع گردشگری یکی از پایدارترین انواع گردشگری است ،در این راستا بقاع متبرکه علاوه بر نقش و تأثیر مذهبی می‌توانند بر عمران و آبادانی منطقه تأثیرگذار باشند و در کنار فضای معنوی، فضای تفریحی نیز برای مردم ایجاد کنند.

 

 

در ایران جاذبه های فرهنگی – مذهبی (امامزادگان، زیارتگاه ها، مساجد تاریخی، حسینیه ها و ...) در کنار اجرای مراسم فرهنگی و مذهبی در آنها که ریشه در باورها و اعتقادات دارند، منجر به پیوند بین فرهنگ و مذهب شده است و تعداد زیادی از گردشگران مذهبی و فرهنگی را به خود جذب کرده است ،یکی از بقاء متبرکه ای که در شهرستان ایوان واقع شده است امامزاده سید عبدالله است که در6کیلومتری جنوب شرقی شهرستان ایوان واقع شده است،فاصله امامزاده تا جاده اصلی 2کیلومتر می باشد، مسیر 2کیلومتری تا جاده اصلی ایوان –ایلام دارای معایبی می باشد که بارها و بارها شاهد بوجود آمدن حوادث و انفاقاتی در این مسیر بوده ایم.

 

 

 خبرنگار اجتماعی جویزر برای بررسی این موضوع به گفتگو با یکی از زائرین پرداخته است.

 

 

 "وحید رستمی"؛یکی  از زائرین حرم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:با توجه نزدیک بودن حرم به شهر،درطول ماه چندین بار برای زیارت به این مکان مقدس می آیم،وحرم میزبان افراد زیادی از نقاط مختلف شهرستان و استان است.

 

 

 وی به مسائل و مشکلات مسیر اشاره کرد و گفت:مسیر دو کیلومتر از جاده اصلی تا امامزاده متاسفانه باریک ودارای عرض کم است.

 

 

 رستمی ادامه داد:در ایام خاص سال شاهد تردد زائران زیادی هستیم که باریک وکم عرض بودن مسیر مسبب بوجودآمدن تصادفات و خسارات مالی و جانی برای زوار می شود.

 

 

وی به دید کم رانندگان در شب اشاره کرد و گفت:این مسیر فاقد چراغ روشنایی بوده و دید راننده با توجه به عرض کم مسیرواستفاده برخی از رانندگان از نور بالای خودرو به پایین ترین حد خود می رسد وسبب انحراف خودرو از مسیر اصلی وایجاد تصادف می شود،در واقع هر لحظه رااندگان در شب مرگ را در کمین خود می بینند.

 

 

رستمی ادامه داد:متاسفانه علاوه بر معایب فوق ورودی مسیر نیز فاقد علائم رانندگی مثل چراغ راهنمایی است و همین امر باعث شده است که رااندگان غیر بومی از بودن یک مسیر انحرافی اطلاع نداشته باشند.

 

 

حال با توجه به اینکه می توان بهتر از ظرفیت این منطقه بهره گرفت  وبرای معرفی امامزاده ومنطقه نمونه گردشگری سیدعبداله نیازمند رفع نواقص این مسیر است،می طلبدکه مسئولان جهت رفع نواقص این 2کیلومترعنایت ویژه ای را داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

چراغ معابرمسیرازشهرتاحرم میتواندکمک زیادی کندچون بیشترمردم شب درهوای خنک باپای پیاده مسیرراطی میکنندوحیوانات هرازگاهی به زوارحمله میکنندونیزخطرتصادف زیاد هست
ارسال نظر
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام