تازه ترین مطالب

کد مطلب: 20657
تاریخ انتشار: 19. خرداد 1396 - 9:20
شهدای خرداد ماه/
زندگینامه شهید بندر اسدی
سردار رشید اسلام حاج بندر اسدی در سال 1320 در خانواده ای مذهبی در شهر ایوان دیده به جهان گشود.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،سردار رشید اسلام حاج بندر اسدی در سال 1320 در خانواده ای مذهبی در شهر ایوان دیده به جهان گشود.

 

 

 

وی که فردی مذهبی، متعهد و خوش اخلاق بود از همان دوران نوجوانی به یاری خانواده اش شتافت و با فعالیت بی امان به کسب رزق و روزی حلال پرداخت و همزمان در زمینه کسب علم و تجربه تلاش نمود. حاج بندر با توجه به موقعیت های متعددی که در خصوص مسائل مالی و کسب ثروت برایش فراهم گردید، هرگز معنویات با اخلاص خود را فدای امور دنیوی  ننمود و به مقدار رزق حلالش قانع بود.

 

 

با شروع جنگ تحمیلی حاج بندر اسدی در سال 1359 به عضویت رسمی سپاه در آمد و در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان مسئول سپاه ایوان ، معاونت مهندسی رزمی سپاه کرمانشاه، مسئول اطلاعات و عملیات سپاه کرمانشاه و سومار، مسئول مهندسی رزمی سپاه کردستان، مسئول استحکامات مهندسی رزمی لشکر 11 امیر (ع) ، معاونت مهندسی رزمی تیپ یکم در راه خدمت به نظام و اسلام فعالیت نمود.

 

 

 

او با شرکت در 16 عملیات در طول دفاع مقدس حماسه های جاوادانه ای از خود به یادگار گذاشت و 6 بار دچار جراحت های شدید و مصدومیت شیمیایی گردید. شهید اسدی در سال 1373 به افتخار بازنشستگی نائل آمد و بعد از آن به علت عوارض شدید شیمیایی تحت مداوا و معالجات پزشکی قرار گرفت و بارها وجود خدایی اش تحت عمل جراحی پزشکان قرار گرفت. عاقبت روح ملکوتی این شهید سرافراز که هیچگاه طاقت دوری از یاران شهیدش را نداشت در تاریخ 14/3/1383 به آسمان پر کشید و از خاک بر افلاک کشید.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری
پذیرش آگاهی های تبلیغاتی/ اینجا محل تبلیغات شما است
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید