تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18348
تاریخ انتشار: 23. دى 1395 - 12:31
وزیر جهاد کشاورزی گفت:دوبرابر شدن اراضی آبی شهرستان بدون شک تاثیر زیادی در افزایش ثروت ملی و درآمد مردم منطقه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،"محمود حجتی" وزیر جهاد کشاورزی،  روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از سد کنگیر ایوان گفت :با همت وزارت نیرو در سال های گذشته سرمایه گذاری های خوبی  برای احداث سد کنگیر انجام شده که هم اکنون حجم مخزن این سد 16میلیون متر مکعب آب است که بسرعت در حال پمپاژ بوده و احداث خط لوله اصلی آن نیز در دست اجراست.

 

وی اظهار کرد: با توجه به سیستم های نوین آبیاری در اراضی این منطقه در سطح یک هزار و 800 هکتار آبیاری تحت فشار انجام شده  که امیدواریم در اوایل سال آینده و انجام عملیات پمپاژ آن تا پایان سال تمامی زمین های دیم این منطقه به آبی تبدیل شوند.

 

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش های ارائه شده در شهرستان ایوان تا سه ماه آینده میزان اراضی آبی این منطقه دوبرابر می شود،افزود: این اقدام بدون شک تاثیر زیادی در افزایش ثروت ملی و درآمد مردم منطقه، افزایش محصول و ایجاد ارزش افزوده دارد که می توان با کمک مردم زنجیره تولید را در این منطقه گسترش داد.

 

وزیر جهاد کشاورزی به دامداری های فعال و نیمه فعال سطح کشور اشاره کرد وبیان داشت :با توجه به لایحه خروج از رکود و مصوبه آن و خط اعتباری که دولت و بانک مرکزی ایجاد کرده اند متقاضیان این واحدها می توانند در سامانه بهین یاب ثبت نام و بعد از بررسی در کارگروه های تخصصی استان در صورتی که این طرح ها توجیه اقتصادی و امکان دوباره فعالیت داشته داشته باشند مشکلات بانکی آنها حل و اعتبار سرمایه درگردش برای ادامه فعالیت دوباره در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری