تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18333
تاریخ انتشار: 23. دى 1395 - 6:06
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام بر لزوم توسعه صنایع دستی در ایلام تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری جویزرعبدالمالک شنبه‌زاده ،مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام ،اظهار داشت: صنایع دستی و مشاغل خانگی گامی در جهت اشتغال جوانان جوای کار و علاقمندان توسعه صنایع دستی است.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: علاقه‌مندان به فعالیت در این رشته‌ها علاوه بر اشتغال در کارگاه‌های کوچک خانگی از حمایت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان نیز برخوردار می‌شوند.

 

 

وی ادامه داد: افرادی علاقمند به داشتن شغل‌های پشت میز‌نشینی و اداری هستند اما حالا که این مسئله تقریبا به یک آرزوی دست نیافتنی تبدیل شده، می‌توان با استفاده از مشاغل خانگی و کارگا‌ه‌های کوچک برای خود شغل ایجاد کرد به‌طوری‌که جمعی از بانوان شهرستان بدره نیز به آن روی آوردند.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: صنایع دستی میراث گرانب‌های کشورمان است و نباید به دست فراموشی سپرده شود با توجه به این که مدرک دانشگاهی داشته و علاقه‌مند به این رشته روی آوردم.

 

 

شنبه‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از بانوان جوان ایلامی در اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام آموزش و یادگیری گلیم بافی را دریافت می‌کنند.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: این کارآموزان پس از کسب تجربه با داشتن مدرک فنی و حرفه‌ای و گرفتن تسهیلات وارد بازار کار می‌شوند.

 

 

وی حمایت از این نوع مشاغل امری لازم و ضروری دانست، گفت: اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از اجرای این طرح‌ها حمایت جدی می‌کند.

 

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: دوره آموزش گلیم بافی به مدت یک ماه در شهرستان بدره با هدف حمایت از توسعه و ترویج صنایع دستی و توسعه مشاغل خانگی در حال برگزاری است و در پایان به شرکت کنندگان در این دوره مدرک معتبر از سوی معاونت صنایع دستی اداره‌کل میراث فرهنگی ارائه خواهد شد.

 

 

شنبه‌زاده تصریح کرد: به منظور توسعه مشاغل خانگی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بدره برای رشته‌های صنایع دستی در این شهرستان دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.

 

 

انتهای پیام

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری