تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18324
تاریخ انتشار: 22. دى 1395 - 12:19
رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور گفت: باید مراقب بود در قالب چارچوب آموزش جهانی 2030 در حوزه تعلیم و تربیت، نفوذ نشود.

به گزارش پایگاه خبری جویزر،رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی ایلام بیدار در خصوص سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش گفت: انقلاب اسلامی در مراحل و شرایطی به سر می برد که باید در ارتباط با نظام سازی و اصلاح نظامات در همه حوزه ها به خصوص تعلیم و تربیت گام بردارد.

 

 

وی اظهار کرد: باید تلاش کند تا نظام ها را مبتنی بر ارزش های انقلاب اسلامی و دینی شکل بدهد تا خروجی ها و محصول همانی باشد که مورد انتظار اسلام و انقلاب است.

 

 

این مسئول افزود: بیش از دستگاه ها و جاهای دیگر در آموزش و پرورش نیاز به اصلاح روند وجود دارد؛ مدت زیادی  است که در این مجموعه صحبت از تحول در  آموزش و پرورش از اسناد و کارهای بالادستی شده اما انچه که باید اتفاق بیافتد این است که این سند باید به مرحله اجرا دربیاید.

رمضانی ادامه داد: این سند برای اینکه اجرایی شود باید از سطح راهبردی به سطح عملیاتی در سطوح تاکتیکی کار و فعالیت تعریف صورت گیرد و وظایف در این راستا مشخص شود.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور بیان کرد: بایستی در این مسیر نظامی برآمده از ارزش ها شکل بگیرد که هنوز راه زیادی مانده است، طرح مجدد این مباحث به پیشبرد این اهداف کمک شایانی خواهد کرد.

 

 

وی عنوان کرد: پیشگیری و ایجاد مانع کردن از حرکت های انحرافی نیز یکی از ضرورت ها است که بسیج خود را موظف می داند دائما از این گونه قبیل مسائل مراقبت ویژه کند.

 

این مسئول اضافه کرد: یکی از مسائلی که بایستی همه جامعه به خصوص فرهنگیان و متولیان عرصه اموزش و تربیت باید مراقبت کنند مباحثی است که این روزها در سطح جامعه تحت عنوان آموزش 2030 مورد نظر یونسکو و مجامع بین المللی مطرح می شود.

 

 

رمضانی اشاره کرد: اگر چه باید در تعامل  و ارتباط با مجامع جهانی باشد و با همکاری و با هماهنگی با آنها کار کند اما باید مراقب و مواظب بود که از نفوذ جریان های بیگانه در عرصه تعلیم و تربیت باید به صورت خاص و ویژه پیگیری کرد.

 

 

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه این روزها خطر نفوذ خطر بسیار جدی است لذا مراقبت کردن از تعلیم و تربیت امری ضروری است و در موضوع 2030 اکنون که دولت در این مسیر اقداماتی را شروع کرده با سازمان جهانی یونسکو باید این مراقبت ها و مواظبت ها به عمل بیاید.

 

 

وی تأکید کرد: بایستی نسبت به تغییر ریل از کار براساس سند تحول بنیادین به مسبرهای دیگر بر حذر بود و در قالب مجمع های عمومی بسیج نسبت به ضرورت ها این مهم و خطرات ناشی از این ناحیه از طرف فرهنگیان و شوراهای مورد نظر این موضوعات مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
تقویم 6 ماهه اول هیئت کوهنوردی ایوان در سال 95
خبرگزاری فارس
خبرگزاری ایرنا
شبکه اطلاع رسانی دانا
هواشناسی ایلام
به کانال تلگرامی "خبرنامه جویزر" بپیوندید
تابناک ایلام
موسسه خیریه نسیم وصال
دفتر مقام معظم رهبری